Instagram Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır?

/ 10 Eylül 2018 / 1.846 / yorumsuz
Instagram Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Instagram Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Popüler sosyal medya platformları arasında önemli bir yere sahip olan Instagram, dünyanın pek çok bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de sıkça kullanılıyor. Milyonlarca kullanıcı, gün içerisinde fotoğraf ve video gibi içerikler paylaşıyor. Ayrıca doğrulanmış hesap özelliği vasıtasıyla ünlüleri gerçek hesapları üzerinden takip etmek de mümkün. Peki, Instagram hesap doğrulama işlemi nasıl yapılır?

Ağustos 2018 tarihi itibariyle hesap doğrulama isteği özelliğini aktif hale getiren Instagram, isteyen herkesin talep göndermesini kolaylaştırıyor. Bunun için uygulamayı açıktan sonra ayarlara gelmeniz ve hesap sekmesi altında bulunan doğrulama talebi seçeneğine dokunmanız yeterli. Bu yolu takip ettiğiniz takdirde kimlik bilgileri ve fotoğraf gibi detayları paylaşmanız isteniyor. Akabinde ise başvuru tamamlanmış oluyor.

Instagram Hesabı Doğrulatmak

Onaylı hesaplar adına Instagram yönetiminin ince elek sık dokuduğu söylenebilir. Hesapları itinalı bir şekilde inceleyen ve ardından uygun görülenlere onay desteği sunan yönetim, böylelikle kullanıcı güvenliğini koruyor. Özellikle sahte hesapların takip edilmesi gibi bir sorunu ortadan kaldıran bu özellik, ayrıca ünlü isimleri rahatça bulmanızı sağlıyor.

Instagram hesabı doğrulatmak istiyorsanız uymanız gereken belli başlı kurallar bulunuyor. Öncelikle hesabın gerçek bir kişiye veya kuruma ait olması gerekiyor. Ayrıca genel sayfa olarak kabul gören bir hesabın onay alması neredeyse imkansız. Bunların haricinde hesabın ünlü bir isme veya tanınmış bir kişiliğe sahip olması elbette asıl önemli olan faktör denilebilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.