instagram hesabınızı hackerlardan nasıl korursunuz?

/ 18 Ekim 2018 / 694 / yorumsuz
instagram hesabınızı hackerlardan nasıl korursunuz?

 

instagram hesabımı nasıl güvenli hale getirebilirim?

Instagram , hesabınızın korunmasına yardımcı olmak için geçen yıl iki faktörlü yetkilendirme eklendi ve şimdi daha da iyi. İki faktörlü, yetki kodlarını almak için en güvenli yol olan SMS‘e dayanıyordu . Artık hesabınızı daha da güvenli hale getirmek için 2FA(TwoFactor Authentication)’yı bir kimlik doğrulama uygulamasıyla kurabilirsiniz. İşte nasıl.

 

instagram hesabını 2FA ile nasıl koruyabilirim?

Instagram‘ı açın, Profil sayfanıza gidin, sağ üstteki menü düğmesine ve ardından Ayarlar’a dokunun . Aşağı kaydırarak Gizlilik ve Güvenlik bölümü ve 2FA dokunun. SMS ile 2FA kullanıyorsanız, Metin Mesajı anahtarını kapatın ve ardından Kimlik Doğrulama Uygulaması için geçiş düğmesine dokunun . Instagram bir kimlik doğrulama uygulaması için telefonunuzu tarayacak veya indirmek için böyle bir uygulama önerecektir.

Google Authenticator bu uygulamalardan biri tamamlamak için İnstagram’a onay kodu gireceksiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulaması etkinleştirildiğinde, birisinin hesabınıza erişmek için yalnızca kullanıcı adınız ve şifrenizden daha fazlasına ihtiyacı olur. Ayrıca telefonunuza gönderilen güvenlik kodunu da alabilmeleri gerekir.

instagram yeni kurtarma kodu nasıl alınır?

2FA‘yı ayarladığınızda, instagram, size hesabınıza geri dönmeniz ve SMS veya kimlik doğrulama uygulamanız yoluyla kodlara erişememeniz durumunda kullanabileceğiniz beş kurtarma kodunu da size verir.

Güvenli bir yerde saklamak için ekran görüntüsü alabilir veya yazdırabilirsiniz. Meraklı gözlerin, kodlarınızı gözetlediğinden endişelenmeniz gerekiyorsa, Ayarlar> İki Faktörlü Kimlik Doğrulama> Kurtarma Kodları> Yeni Kodları Al‘a giderek yeni kodlar alabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.