Instagram Hikaye Eklemeden Öne Çıkanlara Hikaye Eklemek

/ 6 Nisan 2019 / 1.560 / yorumsuz
Instagram Hikaye Eklemeden Öne Çıkanlara Hikaye Eklemek

Instagram’la alakalı en çok merak edilen sorulardan biri de hikâye eklemeden öne çıkanlara hikâye eklemek mümkün mü? Sorusuna cevap vereceğiz. Profilinizde yer alan öne çıkar özelliği sayesinde istediğiniz hikayenizi profilinizde sabitleyebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Instagram’a hikaye attıktan 24 saat sonra hikayeniz silinir. Eğer attığınız hikayenizin silinmesini istemiyorsanız profilinize sabitleyebilirsiniz. Ancak hikayeyi paylaşmadan direk olarak öne çıkarmak istiyorsanız bu yolun mümkün olup olmadığından bahsedeceğiz.

Hikayeyi Paylaşmadan Öne Çıkan Alanına Ekleme İşlemi

Önceden atmış olduğunuz hikâyeyi tekrar paylaşmadan öne çıkarmak istiyorsanız, Instagram bu durum için koleksiyon alanı geliştirmiş. Koleksiyon bölümüne tıklayarak eskiden paylaşmış olduğunuz hikâyeleri de öne çıkarabilirsiniz.

Ancak bizim sorunumuza gelecek olursak; ilk olarak bir videoyu, durumu öne çıkarmak için onu hikâyede paylaşmamız gerekiyor. Instagram Stories üzerinden yaptığınız paylaşımları öne çıkarmak mümkün. Ancak galerinizde bulunan bir video ya da resmi direk öne çıkanlar bölümüne eklemeniz mümkün değildir.

Eğer hikâye eklemeden öne çıkan resim eklemenin yolunu arıyorsanız bunun için yapmanız gereken işlem; Profiliniz açıksa kapatmak ve ardından hikaye ayarını girip herkese gizleyip, hikayeyi paylaştıktan sonra öne çıkarmanız yeterli olacaktır. Böylece hikayenizi kimse görmez ve direk öne çıkan alanına eklemiş olursunuz. Hikayeyi gizlemek için de ayarlar kısmına girerek Gizlilik ve güvenlik alanını seçip ardından hikaye kontrolleri kısmına tıklayın. Hikayeyi gizle alanından tüm kişilere gizlediğiniz zaman hikayenizi kimse görmez ve hikayeye atıp öne çıkan alanına ekleyebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.