İnstagram Hikâye Öne Çıkarma Sorunu

/ 29 Ağustos 2018 / 4.928 / yorumsuz
İnstagram Hikâye Öne Çıkarma Sorunu

İnstagram Hikâye Öne Çıkarma Sorunu

İlk çıktığı dönemde kimsenin ilgi göstermemesine rağmen İnstagram tarafından yeni özellikler getirilerek parlatılan hikâyeler bölümü her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılıyor. İnstagram kullanıcıları her gün yeni hikâyeler eklemeye devam ederken pek çok kişi güne eklenen hikâyeleri izleyerek başlıyor. Ancak paylaşılan hikâyeler ne yazık ki 24 saat sonunda otomatik olarak siliniyor. Paylaştığı hikâyeleri saklamak isteyen kişiler için ise İnstagram hikâye öne çıkarma özelliğini devreye soktu.

İnstagram Hikâye Öne Çıkarma Özelliği Nedir?

Paylaştığı hikâyelerin 24 saat sonunda silinmesini istemeyen kişiler için sunulan özel bir hizmet olup bu özellik sayesinde paylaşılan hikâyeler hesapta sabitleniyor. Öne çıkanlar bölümüne alınan hikâyelerin burada saklanmasına izin veriliyor. Ancak öne çıkarılan hikâyeler biyografi bölümünden görüntülenebiliyor bunu da unutmayın.

İnstagram Hikâye Öne Çıkarma Yapamıyorum!

Paylaştığı hikâyelerin 24 saat sonunda silinmesini istemeyen kişiler öne çıkarma özelliğinden yararlanmak istiyor ancak ne yazık ki bu özelliği bir türlü kullanamıyor. Sizde İnstagram hikâye öne çıkarma sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz…

Son Güncellemeyi Yüklediğinizden Emin Olun

Bildiğiniz gibi yeni özellikler dağıtılan güncellemeler ile cep telefonlarına ulaştırılmaktadır. Bu yeni özelliği kullanamıyorsanız son instagram güncellemesini alıp almadığınız kontrol edin. Ne yazık ki bazı akıllı cep telefonu modelleri ve markalarına yeni güncellemeler son derece geç gelmekte olup bu da kişilerin yeni özelliklerden yararlanmalarını geciktirmektedir.

Play Store Güncellemeleri Kontrol Edin

Android işletim sisteminin çevrimiçi mağazası olan Play Store üzerinden instagram yazarak yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Pek çok cihazda uygulamaya düşen yeni güncellemeler otomatik olarak yüklenmekte olup otomatik yükleme özelliğinin devre dışı bırakılması gibi nedenlere bağlı olarak bu kontrolü yapmanız yarar sağlayabilir.

İnstagram Yükleme

Yapmış olduğunuz bu işlemlere rağmen hale hikâye öne çıkarma sorunu yaşıyorsanız bu durumda instagram uygulamasını cihazınızdan tamamen kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Cihaza uygulamayı baştan yüklerken en son sürüm yükleneceği için sorun çözülecektir.

Tüm bu adımlara rağmen sorun çözülmediyse kullandığınız cihaza instagram hikâye öne çıkarma özelliği sürümü gelmemiş olabilir. Birkaç gün bekledikten sonra yeniden deneyin…

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.