Instagram Hikayede Çıkan Province İzleyicisi

/ 5 Mayıs 2019 / 561 / yorumsuz
Instagram Hikayede Çıkan Province İzleyicisi

Popüler olan Instagram uygulamasına yeni gelen güncelleme sayesinde konum hikayeleri ya da diğer ismiyle lokal hikayelerin paylaşımını yaptığınız zaman bulunduğunuz şehir, hikayeye konum eklemesi olduğunda da hikayenizi o konum adı altında çoğu kişi görebilir. Ancak herkesin hikayenizi görebilmesi için profilinizin açık olması gerektiğini belirtelim.

Bu yazımızda sizlere Instagram üzerinden hikayeye ekleme yaptığınız zaman çıkan province yazısının detaylarından bahsedeceğiz. Hikaye paylaşımında bulunduğunuz zaman ekranı yukarı kaldırdığınızda, hikayenizi izleyen kişileri görebilirsiniz. Konum hikaye eklemesi yaptığınız zaman, province hikayesi ve lokal adı sayısı beraber çıkmaktadır. Yani yapmış olduğunuz konum sayesinde başka kişiler de hikayenizi izler ve siz de bunu ayrı bir şekilde görebilirsiniz.

Province Hikayesi Nedir?

Province kelimesinin Türkçe anlamı Şehir, İl, Vilayet anlamını taşımaktadır. Bu durumda hikayede province şeklinde paylaşım yaptığınız zaman, aynı lokalden izleyici olduğu anlamını taşımaktadır. Aynı zamanda normal lokal hikaye de bulunmaktadır. Burada sizi farklı yerden izleyenler de bulunmaktadır.
Örnek olarak İstanbul’da yaşıyorsunuz ve İstanbul kelimesini aradığınız zaman, İstanbul lokal hikayesinde Antalya çıkabilmektedir. Arada km farkı fazla olsa da lokal karışıklığı sonucu farklı yerlerden de sizi izleyebilirler. Kısaca oluşan karışıklık sonucu hikayeleriniz farklı yerlerden izlenebilir, bu durumun açıklaması bu şekilde olduğu düşünülmektedir. Bu durumun çözümü olarak şu an için bir yöntem bulunmamaktadır. Ancak bu karışıklık sürekli olarak karşınıza çıkmaz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.