İnstagram Hikayeler Kısmında Pek Bilinmeyen 6 Özellik

/ 2 Kasım 2017 / 3.110 / yorumsuz
İnstagram Hikayeler Kısmında Pek Bilinmeyen 6 Özellik

İnstagram Hikayeler Kısmında Pek Bilinmeyen 6 Özellik

İnstagram hikayeler özelliği artık pek çok kişinin kullandığı önemli bir özellik haline geldi. İlk çıktığı dönemde son derece gereksiz bulunan ve çoğunluğun hiç kullanmadığı bu özellik geride bıraktığımız günlerde kırdığı 200 milyonluk günlük kullanıcı rekoru ile de başarısını tescillemeyi başardı.

  1. Renk Uyumu İçin Çaba Sarf Etmenize Gerek Yok

Paylaştığınız hikayelerde sanat eserlerini andıran bir renk uyumu yakalamak istiyorsanız bunun için dakikalarca uğraşmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken seçtiğiniz rengin üzerine basılı tutup bu renk için sunulan farklı tonlara ulaşmak.

  1. Renkli Arka Plan Oluşturmak

Arka plan için kendiniz bir renk seçmek istiyorsanız yazı yazmadan önce bir resim çekin ve kalem özelliğini aktif hale getirin. Renk tonunu seçtikten sonra ekrana parmağınızla basılı tutmanız halinde arka planınız seçtiğiniz renkte hazır hale geliyor.

  1. Videolara Arka Plan Müziği Eklemek

Gün içerisinde yok olacak bir hikâye için uzun uğraşlar vermeden hikayenizde paylaşacağınız videoya arka plan müziği eklemek isterseniz İnstagrama eklenen yeni özelliği kullanarak çok daha kolay bir şekilde müzik ekleyebilirsiniz.

  1. Eski Fotoğrafları Hikâyede Kullanmak

Günlük hikâye paylaşma özelliği olması nedeni ile sadece 24 saatlik resimlere ulaşılmasına izin verilmesine rağmen daha eski resimleri kullanmakta mümkün. Bunun için paylaşmak istediğiniz eski tarihli resmin ekran görüntüsünü almanız yeterli oluyor.

  1. Video Kaydı Alırken Zom Yapabilirsiniz

Hikayenize eklemek için video çekerken ekrana klasik yakınlaştırma hareketini yapmanız durumunda videonuza aynı zamanda zom yapmış oluyorsunuz.

  1. Hikayeler Arasında Gezerken Alternatif Hareketler Deneyebilirsiniz

Sıralı hikayeleri izlemek yerine sadece tercih ettiğiniz hikayeleri izlemek için ekranda hikayeler arasındayken parmağınızı aşağıya doğru sürüklemeniz yeterli oluyor. Tam tersi yönde parmağınızı yine hareket ettirmeniz halinde bir önceki hikâyeye dönmeniz mümkün oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz