İnstagram Hikâyeleri Yarım Çıkıyor Hatası

/ 8 Mayıs 2019 / 311 / yorumsuz
İnstagram Hikâyeleri Yarım Çıkıyor Hatası

Instagram kullanıcıları tarafından genel olarak belirtilen sorunlardan biri de; Instagram hikâyeleri yarım çıkıyor sorunu. Bu sorunda yazıların başı ve sonu görünmüyor tarzı problemler ortaya çıkmaktadır. Siz de bu sorunu yaşıyorsanız resim ya da videoyu ayarladıktan sonra yazmış olduğunuz yazıyı elinizle küçülterek ayarını yapabilirsiniz.

Eğer elinizle ayarlamanıza rağmen yazılarınız hala ekranda yarım kalıyorsa bu durum için ise yapmanız gereken kullanmış olduğunuz Instagram uygulamasının güncellemesini yapmak olacaktır. Hikâyelerde yer alan yazı sorununun başka bir nedeni ise cihazın yazımsal sorunuyla kaynaklı olabilir.

Yukarıda yazılan yazıda sorunun bazı çözümlerinden bahsettik ancak bu çözümlere rağmen hikâyede hala sorun yaşıyorsanız Android cihazınızda ekran ayarını yapın. Daha doğrusu cihazın ekran ayarını kontrol edin. Fontu kalınlığı ile alakalı sorun oluşabilir. Bu sorunun çözümü için de aşağıda olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Android Ekran Ayar Çözüm İşlemi

  • Android cihaza sahipseniz ve yukarıda bahsettiğimiz sorunu yaşıyorsanız ilk olarak cihazınızı açın.
  • Daha sonra Ayarlar alanına geçiş yapın.
  • Cihaz kısmına geçin.
  • Ekran alanına tıklayın.
  • Son olarak Yazı Tipi Boyutu alanını seçin.

Üst kısımda bulunan adımları takip ederek cihazın yazı tipi boyutunu belirleyebilirsiniz. Telefonun ayarını değiştirerek ardından hikâye yazıları sığmıyor sorununu baştan kontrol edebilirsiniz. Bu adımlar sayesinde hikâyelerde yazı sorunu çözümü için cihaza güncelleme yapmayı deneyin. Uygulamanın güncellemesini kontrol ederek bu sorunu çözebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.