İnstagram Hikâyelerini WhatsApp Hesabından Nasıl Paylaşırım?

/ 8 Ocak 2018 / 794 / yorumsuz
İnstagram Hikâyelerini WhatsApp Hesabından Nasıl Paylaşırım?

İnstagram Hikâyelerini WhatsApp Hesabından Nasıl Paylaşırım?

Her geçen gün daha fazla kişi tarafından ilgi görmeye devam eden İnstagram hikâyeler özelliği hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız günlerde Facebook hesaplarında paylaşıma açılmıştı. Bu özelliğin oldukça dikkat çekmesi ile beraber şimdi de İnstagram hikâyeleri WhatsApp anlık mesaj uygulamasına açıldı. Daha önce WhatsApp üzerinden hikâyeler özelliği kullanıma açılmıştı ancak tek başına bu özellik fazla ilgi görmemişti. Yapılan bu değişiklik ile özelliğin başarısı arttırılmaya amaçlanıyor.

Çapraz Hikâyeler İle Başarı Arttırılacak

Facebook, İnstagram ve WhatsApp üzerinden yapılacak olan çapraz paylaşımlar ile hikâyeler özelliğinin başarısı arttırılarak. Farklı sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamaları kullanan kişilerin İnstagram hesaplarında paylaştıkları hikâyelerini Facebook ve WhatsApp üzerinden de paylaşmaları mümkün olacak. Yani tek bir hikâye çeken kişi bu paylaşımını farklı hesaplar üzerinden yaparak çapraz paylaşımlarda bulunabilecek. Facebook hikâyeler özelliğini bu sayede canlandırmayı başaran sosyal medya devi attığı bu adım ile şimdi de aynı başarıyı WhatsApp üzerinden elde etmeyi amaçlıyor.

Henüz Test Aşamasında Bulunuyor

Geliştirilen yeni özellik henüz test aşamasında bulunuyor. Bu nedenle şu anda hesabınıza girince paylaşım yapılacak alanı görüntülemeyebilirsiniz. Bir süre sonra özellik aktif olduğu anda paylaşım butonu sizde de görülecektir. İnstagram tarafından resmen Snapchat uygulamasından çalınan bu özelliğin yıldızı her geçen gün daha fazla parlamaya devam ediyor. Snapchat ise İnstagram’ın yakaladığı başarı ile daha ne kadar mücadele etmeye devam edecek merak konusu oldu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.