Instagram Mavi Tık Özelliği Nasıl Alınır?

/ 29 Aralık 2018 / 826 / yorumsuz
Instagram Mavi Tık Özelliği Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tık Özelliği Nasıl Alınır?

 

Popüler sosyal medya platformu Instagram, resmi hesapların daha kolay anlaşılabilmesi için mavi tık özelliğini kullanıyor. Bir hesaba girdiğinizde profil resminin hemen yanında mavi tık bulunuyor ise o hesabın doğruluğundan emin oluyorsunuz. Peki, özellikle tanınmış kişiler tarafından kullanılan Instagram mavi tık özelliği nasıl alınır?

 

Instagram Mavi Tık Alma

 

Önceki yıllarda profil adına mavi tık almak daha zordu. Şimdilerde bu özelliğin daha kolay alınmasını sağlayan Instagram yönetimi, doğrudan başvuru yapılmasına imkan tanıyor. Tabi hesabınızın doğruluğunu kanıtlayabilir olmanız gerektiğini belirtelim. Ünlü bir akademisyen, siyasetçi, sporcu, müzisyen veya medya çalışanı gibi unvanlara sahip olmanız, mavi tık almanızı kolaylaştıracaktır.

Eğer Instagram mavi tık özelliğinden faydalanmak istiyorsanız öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. Bunun için Instagram uygulamasına girdikten sonra şu yolu takip edebilirsiniz: Ayarlar > Hesap > Doğrulama Talebi.

Açılan sayfada uygulama sizden belirli bilgileri girmenizi isteyecektir. Bu formu doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Gerekli incelemeleri yapacak olan yönetim, kısa süre içerisinde sonuç almanızı sağlayacaktır.

 

Mavi Tık Neden Önemli?

 

Günümüzde ne yazık ki farklı kişilere ait sahte hesaplar açılabiliyor. Örneğin bir şarkıcıya ve siyasetçiye ait açılan hesap, o kişinin ağızından sahte bilgiler paylaşabiliyor. Mavi tık, bu durumun önüne geçerek sadece doğru kişiyi takip etmenizi sağlıyor. Böylelikle hem kişisel bilgilerin güvenliği hem de takipçiler ile yakından temas kurma imkanı oluşuyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.