İnstagram Otomatik Yorum Filtreleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

/ 30 Mayıs 2018 / 673 / yorumsuz
İnstagram Otomatik Yorum Filtreleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram Otomatik Yorum Filtreleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram kullanıcılarının en çok şikâyet ettikleri konuların başında yer alan gönderilerin altına yazılan küfür ve hakaret içerikli yorumlara karşı sonunda beklenen adım atıldı. Uygulama müşterilerinin şikâyetlerine yanıt verdi ve otomatik yorum engelleme özelliğini devreye soktu. Peki, instagram otomatik yorum filtreleme özelliği nasıl kullanılır?

Yorum Engelleme Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Yeni özelliği kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak son gelen İnstagram güncellemesini cihazlarına indirerek yüklemeleri gerekiyor. Güncelleme yaparken hata alan kişilerin İnstagram uygulamasını silerek baştan yükleyerek bu sorunu aşabilir. Güncellemeyi indirdikten sonra İnstagram otomatik yorum filtreleme özelliği otomatik olarak cihazınızda aktif hale getirilmiş olacaktır. Yani başka herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Ardından uygulama otomatik olarak gönderinize gelen bu tip yorumları engellemeye başlayacaktır.

Amaç Sosyal Medya Temizliği Yapmak!

İnstagram tarafından yapılan güncelleme açıklamasında “bundan sonra İnstagram zorbalığa kesinlikle tahammül etmeyecektir” ifadelerine yer verilirken rahatsız edici tüm yorumların bundan sonra uygulama tarafından filtreleneceği müjdesi verildi. Özellikle de yabancı ülkelerde sıklıkla tartışmalara neden olan sosyal medya linçleri bu sayede engellenmiş olacak. İnstagramın filtresinden kaçan rahatsızlık verici yorumlar için ise yorumun yanında bulunan alanı tıklayarak “şikâyet et” bağlantısına tıklamanız yeterli oluyor. Bu şekilde bu yorumu yapan kişiyi şikâyet ederek size verdiği rahatsızlıktan İnstagram uygulamasını haberdar etme hakkına da sahip olabiliyorsunuz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.