Instagram Profil Tasarımı Değişiyor

/ 23 Kasım 2018 / 1.190 / yorumsuz
Instagram Profil Tasarımı Değişiyor

Instagram Profil Tasarımı Değişiyor

 

Dünyanın en popüler sosyal medya mecralarından Instagram, belirli aralıklarla yeni özellikler edinmeyi sürdürüyor. Uygulamaya farklı özellikler kazandırmakla kalmayan geliştirici ekip, aynı zamanda bazı dönemlerde çeşitli tasarımsal yeniliklere imza atıyor. Nitekim kısa bir süre önce ortaya çıkan yeni bilgiler, Instagram profil sayfalarının değişeceğini gözler önüne serdi. Farklı bir tasarım yolda diyebiliriz.

Kullanıcı Deneyimi Kolaylaşıyor

 

Paylaşılan bilgilerde geliştirici ekibin Instagram kullanımını daha kolay ve efektif bir hale getirmek istediğine değiniliyor. Bunun için küçük fakat etkili değişiklikler yapmayı hedefleyen ekip, profil fotoğrafının ön plana çıkmasını sağlayacak. Ayrıca bu fotoğrafı sağ bölüme taşıyan yeni güncelleme, kişi hikayesine çok daha kolay ulaşmayı sağlayacak.

Yoğun olarak profil sayfalarını etkileyecek olan değişiklik henüz kullanıma sunulmuş değil. Son sürat çalışmaları sürdüren geliştirici ekip, yeni güncellemenin en iyi hale gelmesi için çalışıyor. Yapılan tahminlerde söz konusu yenilikleri beraberinde getirecek olan güncellemenin birkaç hafta içerisinde yayınlanacağına değiniliyor. Fakat Instagram cephesinden gelen resmi bir açıklama olmadığından ötürü bu zaman aralığına kesin gözüyle bakmak şimdilik pek mümkün değil.

Güncelleme Değişikliğe Uğrayabilir

 

Haberde bahsi geçen yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı belli olmadığı gibi ayrıca son hali de ortaya çıkmış değil. Çalışmaların devam ettiği ve bu nedenle söz konusu detayların değişebileceği kaydedildi. Çeşitli testler sonrasında yeni tasarımı beraberinde getirecek olan güncellemenin son halini görmek mümkün olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.