Instagram Profilinde Yol Tarifi Butonu Ekleme Nasıl Yapılır?

/ 24 Şubat 2019 / 7.402 / 1 Yorum
Instagram Profilinde Yol Tarifi Butonu Ekleme Nasıl Yapılır?

Eğer Instagram üzerinden satışınız varsa ve müşterilerle daha hızlı iletişim kurmak için yol tarifi bölümünü aktif duruma getirmeniz yeterli olacaktır. Siz de bu anlattığımız duruma dahil iseniz yani Instagram üzerinden aktif sipariş alıyor, hizmetinizi bu şekilde veriyorsanız profil kısmınıza yol tarifi eklemesinde bulunabilirsiniz.

Arama motoru üzerinden sizi bulmaları sıkıntılı olabilir ancak Instagram üzerinden ekleme yaptığınız zaman bulunduğunuz konum daha çabuk bulunur. Hem sizi sürekli rahatsız etmezler hem de müşteriler rahat bir şekilde, sıkıntı çekmeden size ulaşırlar. Eğer profilinize ekleme yapmak istiyorsanız aşağıda bulunan adımları takip edebilirsiniz.

 

Instagram Yol Tarifi Eklemesi

Profilinize yol tarifi eklemek yani adres bilgisi vermek için ilk olarak profinize giriş yapın ve ardından sağ üst köşede bulunan yere tıklayın. Çıkan menüde en altta ayarlar yer almaktadır ayarlara geçiş yapın. Profili Düzenle kısmına tıklayın ve ardından İletişim Seçeneklerine geçişinizi yapın. En son olarak adres alanına tıklıyoruz.

Adres alanına girdikten sonra bulunduğunuz yerin ya da konumlayacağınız iş adresinin sokak adresi, posta kodu kısımlarını adım adım takip ediyor ve bilgileri dolduruyoruz. Bu seçenekleri doldurduktan sonra profilinize ‘yol tarifi’ butonu eklemesi olacaktır. Profilinize girip yol tarifi butonuna basan müşteriler cihazlarından olan harita üzerinden eklemiş olduğunuz konumu görecektir. Bu sayede sizi kolay bir şekilde bulacaklar ve bu durum sizin için de avantaj haline gelecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Instagram Profilinde Yol Tarifi Butonu Ekleme Nasıl Yapılır? (1 Yorum)

  1. Yanlış tarif! Ayarlara giriş yapın ve sonra profili düzenle deyin diyorsun ama profil düzenle ayarlara girmeden önce profilin başında duruyor. Ayrıca adres eklendiği halde Yol Tarifi Al butonu çıkmıyor. Başka bir sorun var.