Instagram sahte takipçileri temizlemiş olabilir

/ 26 Şubat 2019 / 509 / yorumsuz
Instagram sahte takipçileri temizlemiş olabilir

Instagram sahte olan takipçi temizliği ile yeniden gündemde konuşulmaya başlandı. Beklenmedik anlarda fark edilen takipçi düşüşü için instagram tarafından bir açıklama geldi. Yetkililer bu hatayı fark ettikleri ve gerekli işlemlerin başlaması için kollarını sıvadıklarını belirtti.

Kısa bir süre önce Instagram hızlı bir şekilde takipçi düşme konusuyla gündeme gelmişti. Birçok kullanıcıdan aniden takipçi düştü hatası meydana gelince, gündem karıştı. Bu sorunun ise tüm dünya genelinde olduğu ve her 10 kişiden 4’ünde görüldüğü belirtildi. Hatayı fark edenlerin instgaram ile iletişime geçmesi sonucu keşfedilen hata çok can sıkacak gibi duruyor. Bu arada ünlü YouTuber’lar bile bu düşüşten etkilenerek milyona yakın takipçilerini kaybettiklerini söyledi.

Instagram’dan bu sorun hakkında açıklama

Instagram yetkilileri kısa bir süre önce açıklama yaparak, sorunun farkında olduklarını ve gerekli analiz ile çalışmaların devam ettiğini resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdular. Bu arada bu süre zarfından birçok ünlü isimde takipçi düşüşünden etkilenerek, bu durumu sosyal medya hesaplarından belirttiler. Ardından ise daha fazla kişide bu düşüş gözlemlendi.

Instagram sahte kullanıcıları temizliyor

Instgram‘ın yapmış olduğu bu temizlik çalışmaları bu hataya neden olmuş olabilir! Kısa bir süre önce sizlere aktarmış olduğumuz gibi instagram sahte takipçileri temizlemek için çalışmalara başlamıştı. Bu çalışmalar devam ederken bu sorun gündeme geldi. Bazı açıklamalar ise bu temizlik işleminde yer alan bir hata sonucu bu sorunun meydana geldiği savunuluyor. Yinede ilerleyen zamanda instagrama gelecek olan bir algoritma bu sorunları düzeltecek gibi duruyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.