Instagram Sesli Mesaj Gönderme Özelliği Nasıl Kullanılır?

/ 13 Aralık 2018 / 547 / yorumsuz
Instagram Sesli Mesaj Gönderme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Sesli Mesaj Gönderme Özelliği Nasıl Kullanılır?

 

Bir süredir beta sürümü ile test ettiği sesli mesaj gönderme özelliği nihayetinde Türk kullanıcıların da kullanımına sürüldü. Instagram bilindiği üzere ülkemizde ve dünya genelinde sevilerek kullanılan uygulamalardan birisi. Öyle ki, en çok kullanıcıya sahip olmanın yanı sıra dünya genelinde birinci sırada olan Instagram yeniliklerini kullanmak hem keyifli, hem de kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Peki, instagram sesli mesaj gönderme özelliği nasıl kullanılır?

Instagram Direct Sesli Mesaj Özelliği!

 

Instagram’ın yeni özelliği olan sesli mesaj gönderme işlemini yapmak için Direct mesajlar bölümüne girerek sesli mesaj göndermek istediğiniz kişiyi listenizden seçmeniz ve hemen yanındaki mikrofona dokunmanız yeterli olacaktır.

Özellik Facebook ve WhatsApp’da Vardı!

 

Diğer sosyal medya siteleri arasında olan Facebook ve WhatsApp yenilik konusunda çığır açanlar listesinde yer alıyor diyebiliriz. Instagram’da özellikle son birkaç yılda getirdiği yeniliklerle adından sıklıkla söz ettiriyor. Ancak Instagram’a gelen yeni sesli mesaj gönderme özelliği geç kalınmış bir özellik olarak gözlemleniyor. Çünkü WhatsApp başta olmak üzere Facebook gibi sosyal medya devlerine çoktan gelmiş bir özelliktir.

Instagram’dan Sesli Mesaj Gönderme

 

Daha önce WhatsApp ile sesli mesaj göndermiş olan kişiler Instagram’dan sesli mesaj gönderme konusunda zorluk çekmeyecek. Çünkü mikrofona basılı tutup mesajı söylemeniz ve mikrofondan parmağınızı çekmeniz yeterli olacaktır. Instagram ana sayfasında sağ üst kısımda bulunan simgeye tıkladıktan sonra mesaj göndermek istediğiniz kişiyi listeden seçmeniz yeterli olacaktır.

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.