İnstagram Son Görülme Bakma Özelliği Artık Aktif

/ 23 Ocak 2018 / 1.285 / yorumsuz
İnstagram Son Görülme Bakma Özelliği Artık Aktif

İnstagram Son Görülme Bakma Özelliği Artık Aktif

Sosyal medya devleri arasında yaşanan teknoloji savaşı her geçen gün biraz daha büyümeye devam ederken İnstagram sürekli olarak kendisini yenilemeye devam ediyor. Her ne kadar rakiplerinin özelliğini kopyalama ithamları ile karşı karşıya kalsa da yine de İnstagram uygulamaya yeni özellikler katmaktan vazgeçmiyor. Bunlardan biri de İnstagram son görülme bakma özelliği olarak dikkat çekiyor. Artık merak ettiğiniz kişinin en son ne zaman aktif olduğunu öğrenebilirsiniz.

Beta Sürümü Kullanımda

Şu anda özellik beta sürümü ile kullanıma sunulmuş durumda. Yani deneme aşamasında ancak yüksek olan kullanım oranı ile en kısa sürede tüm kullanıcılara dağıtılması oldukça yakın görünüyor. Özelliği kullanmak isteyen kişilerin İnstagram direkt mesaj bölümüne girdikten sonra (sağ üst bölümde yer alan uçurtma simgesine dokunun) mesajlar bölümünde tüm arkadaşlarınızın en son ne zaman aktif oldukları bilgisine ulaşabilirsiniz. Yine aktif olan kişiler için ise isimlerinin yanında “şu an aktif” ibaresi yer alacaktır. Özelliği kullanmak için ise mutlaka İnstagram uygulamasının son sürümünü kullanıyor olmanız gerekiyor.

İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Bu bilginin başkaları ile paylaşılmasını istemeyen kullanıcılar İnstagram son görülme kapatma işlemini yapmaları yeterli oluyor. Bunun için profil bölümüne girdikten sonra çark simgesine dokunarak seçeneklere ulaşabilir, ardından “hareket durumunu göster” bölümünü pasif hale getirebilirsiniz. Bu butonu aktif hale getirmeniz halinde özellik görüntülenirken pasif hale getirmeniz durumunda ise pasif hale gelecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.