İnstagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

/ 16 Şubat 2018 / 859 / yorumsuz
İnstagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

İnstagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Pek çok anlık mesajlaşma ve sosyal medya uygulamasında olduğu gibi ne yazık ki İnstagram’da da son görülme özelliği geldi. Pek çok kişi hala getirilen bu yeni özelliğin farkına dahi varmazken bu özelliği kullanmak istemeyen kişilere için ise iptal etme imkânı sunuluyor. Peki, instagram son görülme kapatma nasıl yapılır?

İnstagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

İnstagram’da aktif olan kişiler ve son aktif olma saatleri İnstagram Doğrudan Mesajlar bölümünde görülüyor. Yani İnstagram DM alanına giriş yaparsanız bu bölümde giriş yaptınız anda aktif olan kişilerle aktif olmayan kişilerin ise en son aktif olduğu saat bilgilerine ulaşmanız mümkündür. Bu özelliği kullanmak istemeyen yani başka kullanıcıların en son aktif olma bilgilerine ulaşmalarını istemeyen kişiler için bu özelliği kapatma imkânı da bulunmaktadır. Bunun için;

  • Akıllı telefonunuz üzerinden İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra alt sağ kısımda yer alan insan siluetine dokunarak kendi ana sayfanıza geçiş yapın.
  • Kendi profil sayfanız açıldığı anda sağ yukarıda yer alan üst üste üç nokta imgesine dokunun ve seçenekler sayfasına ulaşın.
  • Seçenekler sayfasının altına doğru ilerleyin aşağıda yer alan “hareket durumunu göster” yazısını görene kadar ilerlemeye devam edin.
  • Yazının yanında yer alan butonu tıklayarak aktif konumda olan işareti pasif hale getirin. Bu özelliği kapattığınız anda sizin de diğer insanların aktif olma bilgilerini görmenize izin verilmez.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.