Instagram Uygulamasında Kimseyi Takip Edemiyorum Sorunu

/ 30 Haziran 2019 / 1.112 / yorumsuz
Instagram Uygulamasında Kimseyi Takip Edemiyorum Sorunu

Bu yazımızda birçok Instagram kullanıcısı tarafından yaşanan sıkıntıdan bahsedeceğiz. Instagram üzerinden karşı tarafı takip ettikten hemen sonra istek yok olur ve tekrar takip et yazısı çıkabilir. Art arda tıklamanıza rağmen diğer kişileri ya da arkadaşlarınızı takip edemiyorsanız yazımızda bu sorundan bahsedeceğiz.

Instagram tarafından karşınıza çıkan bu sorunun neden banlanmanızdan kaynaklıdır. Banlanmanız sonucu karşı tarafı takip edemezsiniz. Instagram tarafından kullanıcı sayısı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Durum bu şekilde olunca Instagram tarafından güvenlik önlemleri artmaktadır. Güvenlik önlemlerinin başında da beğeni, takipçi ve yorum gibi özelliklerin belirli bir sınırlaması yer alır.

 

Yani belirli bir limit vardır ve eğer bu limiti aşarsanız Instagram tarafından engel yemiş olursunuz. Ancak engel yeme süresi kısa sürmektedir ve bu duruma örnek verecek olursak; Instagram’da takipçi sayısını arttırmak için diğer kullanıcıları art arda takip etmeye başlarsınız ve belirli bir süre sonra takip ettikleriniz geri çekilir, üzerinde tekrar takip et yazısı yer alır.

Bu durum Instagram tarafından limit aşma sonucu olarak ortaya çıkar. 1 saat sonra ise kullanıcıları tekrar takip etmeye başlayabilirsiniz. Fakat bu limiti aşarsanız tekrar engel yersiniz. Bu durumu sürekli olarak tekrar ederseniz belirli bir süre sonra Instagram tarafından engel yersiniz ve bu engel uzun sürüp, başkalarını takip etmenize izin vermez. Belirli bir süre sonra engeliniz tekrar kalkacaktır fakat bu süre 2 ay hatta daha fazla olabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.