Instagram Üzerinden Hikâye Paylaşımında Bulunamıyorum

/ 6 Temmuz 2019 / 903 / yorumsuz
Instagram Üzerinden Hikâye Paylaşımında Bulunamıyorum

Bu yazımızda Instagram üzerinden hikaye paylaşımında bulunamayan kullanıcılarımıza bilgi vereceğiz. Hikâye özelliği ilk olarak SnapChat uygulaması tarafından çıktı, yapılan paylaşımlar 24 saat silinir. Yani hikâye paylaşımınızı arkadaşlarınız, paylaştığınız 24 saat içerisinde görebilir. Bu özellik daha sonra diğer sosyal medya hesaplarına da yayıldı. İlk önce Instagram, daha sonra WhatsApp ve Facebook uygulamalarına da hikaye özelliği geldi.

Bu yazımızda ise Instagram uygulamasında hikaye paylaşımında bulunamayan kullanıcıların, yaşadıkları soruna dair çözüm arayışında bulunacağız. Bu durum daha çok işletim sistemleri eski olan kullanıcıların başına gelir. Paylaşım yaparken ekran siyah olur ve ekranda sürekli herhangi bir paylaşım yapılmıyor şeklinde hatalar görürsünüz. Ekranınız hikaye paylaşımında sürekli aynı sorunu tekrarlar ve hikayeyi paylaşamaz.

Böyle bir sorun yaşıyorsanız çözüm olarak yapmanız gereken, saat düzeltmeleri olacaktır. Cihazınızın saat ayarının yanlış olması sonucu, uygulamalarınız doğru bir şekilde çalışmayacaktır. Hikâye sorunlarından ilki saat yanlışlığı ile alakalıdır. İkinci olarak ise bağlantı kontrollerine dikkat etmeniz gerekir. Bağlantınızda oluşan problem sonucu hikâyeleriniz atılmaz. Bağlantı kopukluğu olup olmadığına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Başka bir yol ise ön bellek verilerinizi temizlemek olacaktır. Instagram uygulamasında hikaye payşlaşımında sorun yaşayan kişilerin ön belleklerinde artış olmaktadır. Bu artış sonucu da hikaye paylaşımına engel olur. Ön bellek verilerinizi temizleyerek hikâye paylaşımının engelini kaldırmış olursunuz. Yukarıda yer alan çözüm yöntemlerini uygulayarak bu sorunu ortadan kaldırmış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.