Instagram ‘Veriyi İndir’ aracında güvenlik açığı bulundu

/ 19 Kasım 2018 / 444 / yorumsuz
Instagram ‘Veriyi İndir’ aracında güvenlik açığı bulundu

 

instagram’da veri açığı

 
Instagram, güvenlik kusurları sonucunda kullanıcıların parolalarının ortaya çıkmış olabileceği ile alakalı kullanıcıları bilgilendirmiştir. Bir instagram sözcüsü durum ile alakalı şunları söyledi ‘içten keşfedilmiş ve insanların çok az bir kısmı etkilemiştir’ işin Türkçesine bakacak olursak devede kulak zaten demek.

Güvenlik kusuru, AB GDPR yönetmeliklerine uymak için tasarlanmış olan’ verilerinizi indirin ‘ aracında yer almaktadır. Bazı kullanıcılar için şifrelerini, verilerini indirmek için gönderdikleri bağlantının URL’sine dahil etmiş olabilir. Paylaşılan bir bilgisayarda olsaydı, bu bağlantı şifresini onlardan sonra kullanan kişilere maruz bırakırdı.

Instagram’ın şifreleri düz metinde saklamasının bir gizemi olmaya devam ediyor, bu da kötü uygulama gibi, gerçekten kötü bir uygulama olarak kabul ediliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler