Instagram Video Etiketleme Özelliği

/ 25 Eylül 2018 / 1.246 / yorumsuz
Instagram Video Etiketleme Özelliği

Instagram Video Etiketleme Özelliğini Duyurdu

Özellikle Facebook ile birlikte yaygınlaşan fotoğraf etiketleme kavramı, şimdilerde pek çok sosyal medya platformunda kullanılabiliyor. Herhangi bir yakınınız veya sevdiğiniz bir kişi ile çekildiğiniz fotoğrafınızı etiketleyebilir, karşı tarafın bu yüklemeden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik etiketleme olayı neticesinde fotoğrafın karşıdaki kişinin sayfasında da çıkmasını sağlamak mümkün. Şimdilerde bu özellik, Instagram üzerinde kullanılmaya hazırlanıyor.

Instagram Video Etiketleme Desteği

Kısa sürede bünyesine pek çok farklı yeniliği katan Instagram, anlaşılan yeniliklere hız kesmeden devam edecek. Şimdilerde gözler önüne serilen video etiketleme özelliği, oynatılan videodaki kişinin kim olduğunu görmeyi sağlıyor. Üstelik paylaşım kriterlerinin de genişletmesini sağlayan bu özellik, böylelikle Instagram’ın kendisine farklı bir çizgi çizmesini mümkün kılacak.

Yıllardan beri fotoğraf etiketleme özelliği aktif bir şekilde kullanılabiliyor. Bu tarz bir özelliğin Instagram üzerindeki videolara da gelmesi, aslına bakılırsa geç kalınmış bir kararın uygulanması olarak tanımlanabilir. Buna rağmen şimdide video etiketleme furyasının başlayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Hali hazırda gün içerisinde sayısız fotoğraf etiketleniyor. Bu özelliğin videolarda da kullanılacağı bir gerçek denilebilir.

Özellik Ne Zaman Kullanılacak?

Henüz test aşamasında olan Instagram video etiketleme özelliği, belli başlı kullanıcılara sunulmuş gibi duruyor. Bu konuda ortaya çıkan yeni paylaşımlar, özelliğin belirli bir kişi tarafından kullanılabildiğini gözler önüne seriyor. Yani video etiketleme desteğinin yakın zamanda herkes tarafından kullanılmaya başlanacağı rahatlıkla söylenebilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.