Instagram, geri bildirim temelinde zaman çizelgesinde yeni değişiklikler duyurdu

/ 26 Mart 2018 / 1.552 / yorumsuz
Instagram, geri bildirim temelinde zaman çizelgesinde yeni değişiklikler duyurdu

Instagram, geri bildirim temelinde zaman çizelgesinde yeni değişiklikler duyurdu

Instagram, kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak zaman çizelgesinde yeni değişiklikler yaptığını duyurdu. Bu değişikliklerden biri, el ile yenilemenizi sağlayan ‘Yeni Mesajlar‘ düğmesinin kullanıma sunulmasıdır. Bu, zaman çizelgesinin önceki otomatik yenilemesini, sizi uygulamanızın hangi bölümünde tuttuğunuzdan ve zaman çizelgenizin başlangıcına atmaktan kurtulma alışkanlığını önler. Kullanıcılar artık uygulama için istedikleri zaman uygulamayı istedikleri zaman manuel olarak yenileyebiliyorlar.

Instagram, insanların daha önce kullandıkları daha mantıklı bir ters kronolojik zaman çizelgesi yerine, görmek istediklerini düşündükleri yazılara göre sıralanmış bir algoritmik zaman çizelgesi hazırladı. Geri dönüşten sonra, Instagram, çoğunlukla sırayla mesajları göstermez. Açık olmak gerekirse, hala insanlar istediği gibi tam olarak kronolojik değildir ve hala rastgele bir şeyleri göremezsiniz.

Değişiklikler Instagram’ın geri bildirimleri dinlerken, bunların nasıl uygulanacağını bilmediğini ya da düzgün bir şekilde yapılması için yeterince önemsemediğini gösteriyor. Uygulama, kullanıcıyı her seferinde yaptıkları her şeyden mahrum bırakmadan kendini yenilemek için tasarlandıysa Yeni Mesajlar düğmesi gerekli değildi. Algoritmik zaman çizelgeleri, zamanlarını boşa harcayarak ve aynı zamanda marka hesaplarını güçlü bir şekilde destekleyerek kullanıcı katılımını artırır. Bu nedenle, Instagram’ın bunu neden yapmaya hazır olmadığı açıktır.

Instagram, önümüzdeki aylarda daha fazla değişiklik sözü verdi ancak şirketin siciline göre, yapacağı bu değişiklikler herhangi birinin kullanıcının menfaatine olacağı pek söylenemez


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.