Instagram, Yeni Güvenlik Önlemlerini Hayata Geçirdi

/ 4 Eylül 2018 / 768 / yorumsuz
Instagram, Yeni Güvenlik Önlemlerini Hayata Geçirdi

Instagram, Yeni Güvenlik Önlemlerini Hayata Geçirdi

Facebook tarafından satın alındıktan sonra hızla büyüyen Instagram, yeni güvenlik politikaları ile gündemde. Yönetim tarafından uygulaması planlanan yeni güvenlik önlemleri, kimliği doğrulanmış hesapları odak noktasında tutuyor. Görüntüleyiciler, bundan böyle hesap hakkında çok daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilecek. Böylelikle güvenilir bir mekanizmanın ortaya çıkması amaçlanıyor.

Büyük kitlelere ulaşan hesaplarda görüntülenen hesap adına çok daha fazla ayrıntıya ulaşmak mümkün oluyor. Böylelikle hesap güvenliği artarken Instagram üzerinde hareket etmek de daha güvenli hale geliyor. Yeni bir kullanıcı için gerekli kontrol işlemlerinin yapılması sağlanıyor. Güvenlik endişesini mümkün olduğunca ortadan kaldırmak isteyen yönetim, ayrıca iki adımlı doğrulama yöntemini de daha aktif kullanacak.

Mavi Onay İşareti Kazanmak

Twitter benzeri bir işleyiş ile resmi hesapların mavi onay işaretine sahip olmasını sağlayan Instagram, böylelikle doğru hesapların takip edilmesini kolaylaştırıyor. Bu yöntem içerisinde daha geniş çaplı bir kontrol ve başvuru sistemi hayata geçiriliyor. Aslına bakılırsa bu durum, Twitter’ın sistemi ile bir hayli benzerlik taşıyor.

Kimlik doğrulama için iki adımlı doğrulama sistemi geliştiriliyor ve üçüncü parti uygulama desteği devreye alınıyor. Yani yakın zaman içerisinde onaylar SMS’in yanı sıra LastPass ve Dashlane gibi uygulamalar üzerinden de yapılabilecek. Aşamalı olarak ilerleyen yönetim, henüz güvenlik adına tüm yenilikleri hayata geçirmiş değil. Yakın zaman içerisinde yayınlanması beklenen özelliklerin geniş çaplı bir şekilde kullanıma sokulacağı tahmin ediliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.