İnstagram Yeşil Nokta Çevrimiçi Görünme Nasıl Kapatılır?

/ 30 Temmuz 2018 / 4.028 / yorumsuz
İnstagram Yeşil Nokta Çevrimiçi Görünme Nasıl Kapatılır?

İnstagram Yeşil Nokta Çevrimiçi Görünme Nasıl Kapatılır?

Çevrimiçi olan kişilerin yeşil nokta ile kendilerini belli ettikleri sosyal mecra uygulamalarına İnstagram da katılıyor. İnstagram platformuna getirilen yeni özellik ile beraber bundan sonra aktif olanlar simgesi eklenecek. Yani platform içerisinde çevrimiçi olan kişiler kullanıcı isimlerinin başına getirilecek olan yeşil nokta ile kendilerini belli edecek. Peki, bu özelliği kullanmak istemeyenler İnstagram yeşil nokta çevrimiçi özelliğini nasıl kapatacak?

İnstagram Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

İnstagram tarafından getirilen yeni özelliği kullanmak istemeyen kişiler için yeşil nokta kapatma hakkı da tanınıyor. Dünyanın en çok kullanıcısına sahip fotoğraf paylaşma sitesi olan İnstagram son görülme kapatma ya da açma seçeneğini kullanma hakkını takipçilerin kendisine bırakıyor. İsteyen kişiler bu özelliği kullanırken istemeyen kişiler ise kapatma hakkına sahip bulunuyor. İnstagram çevrimiçi kapatma hakkınızı kullanmak istiyorsanız bu basamakları uygulamanız yeterli;

  • İlk olarak instagram uygulamasını açın.
  • Uygulamaya girdikten sonra yukarıda yer alan ayarlar bölümüne giriş yapın. Bunun için profile dokunduktan sonra çark simgesi gibi görünen ayarlar düğmesine dokunun.
  • Ardından seçenekler arasında size sunulan hareket durumu seçeneğini bulunun ve dokunarak aktif ya da pasif hale getirin.
  • Hareket durumu aktif halde iken uygulamada bulunan kişiler sizin o anda aktif olduğunuzu görme hakkını elde eder. Pasif durumda iken bu özellik kapatılır ve aktif olduğunuz bilgisi kimse ile paylaşılmaz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.