İnstagram Yorumlarını Kapatın

/ 17 Kasım 2017 / 578 / yorumsuz
İnstagram Yorumlarını Kapatın

İnstagram Yorumları Kapatma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en yaygın fotoğraf paylaşım sitesi olan İnstagram büyük bir hızla büyümeye devam ederken başarısını devam ettirmek için kendisini de sürekli olarak yeniliyor. Kullanıcılarından gelen talepleri can kulağı ile dinleyen şirket gelen talepleri karşılayacak özellikleri kısa sürede uygulamaya dâhil etmeyi başarıyor. İnstagram kullanıcılarının en çok öğrenmek istedikleri özelliklerin başında ise yorumları kapatma özelliği geliyor.

İnstagram Yorumları, İnstagram, Sosyal Medya

Fotoğraflarınıza Yorum Yapılmasını Engelleyebilirsiniz

Bazen hesabınıza eklediğiniz aile üyelerinin bazen de aşırı muzip arkadaşların yorumları canınızı sıkıyorsa, ya da farklı sebeplerle yapmış olduğunuz paylaşımlara yorum yapılmasını istemiyorsanız bunun kolay bir çözümü bulunuyor. Aynı zamanda bu özelliği kullanarak paylaşmış olduğunuz resimleri sadece sizin belirlediğiniz kişilerin görmesini de sağlıyorsunuz. Bilindiği üzere bu özellik Facebook tarafından kullanılabiliyor. Ancak İnstagram hesabı kullanan kişilerin bunun için öncelikle mutlaka hesabınızı gizli olarak belirlemeniz gerekiyor.

İnstagram Hesabı Yorum Kapama Nasıl Yapılır?

Bunun için ilk olarak İnstagram hesabınıza giriş yapın ve paylaşım yapmak için + tuşuna basın. Fotoğraf ya da video seçin ve bunun üzerinde istediğiniz değişiklikleri yaparak paylaşıma hazır hale getirin. Daha sonra paylaşım yapmadan son aşamada Gelişmiş Ayarlar sekmesini tıklayın ve burada yer alan yorumlar bölümünden yorum yapmayı kapat butonunu aktif hale getirin. Bu şekilde yapacağınız paylaşımlara artık kimse yorum yapamaz. Daha önce paylaşmış olduğunuz resimler için ise üç noktalı seçenek butonunu tıklayıp seçenekler menüsünden yorum yapmayı kapat özelliğini aktif hale getirmeniz yeterli oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular