Instagram’a Çoklu Fotoğraf Yükleme

/ 23 Kasım 2017 / 8.289 / yorumsuz
Instagram’a Çoklu Fotoğraf Yükleme

Instagram’a Çoklu Fotoğraf Yükleme

Android ve iPhone cihazlar için eş zamanlı olarak sunulan Instagram çoklu fotoğraf yükleme yani albüm oluşturma özelliği, tek gönderide birden fazla fotoğraf paylaşma imkanı sunuyor.

Maksimum 10 Gönderi

En popüler sosyal ağlardan olan Instagram, 10.9 sürümü ile hem Android hem de iPhone cihazlar için yeni bir özellik getirdi. Android platformunda öncelikle test aşamasında olan çoklu fotoğraf yükleme özelliği, kullanıma sunulması ile kullanıcılar arasında hızla yayıldı.

Tek bir gönderide en fazla 10 fotoğraf ve video paylaşılabiliyor. Paylaşılan gönderide ilk eklenen fotoğraf ya da video başta gösteriliyor. Diğer fotoğraf ya da videolara ise sola ve sağa kaydırma hareketi ile geçiş yapılabiliyor. Tüm gönderilerdeki gibi ayrı ayrı beğeni ve yorum yapma imkanı sunuluyor.

Çoklu Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Birden fazla fotoğraf ya da videoyu aynı gönderide paylaşmak isteyen kullanıcılar, yeni gönderi oluşturma ekranında fotoğrafın sağ alt köşesinde yer alan iç içe geçmiş kare simgesine dokunarak işlemi gerçekleştirebiliyor. Daha sonra gönderide toplanacak olan fotoğraf ve videolar galeriden seçiliyor. Fotoğraflara daha sonra filtre uygulamak mümkün oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.