Instagram’a Hashtag Takip Özelliği Geldi

/ 15 Aralık 2017 / 623 / yorumsuz
Instagram’a Hashtag Takip Özelliği Geldi

Instagram’a Hashtag Takip Özelliği Geldi

Fotoğraf ve video paylaşım ağı olan Instagram, sürekli olarak kendini yenileyip, geliştirerek daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Bu kez gelen yenilik sayesinde Instagram’da hashtag takip etmek mümkün oluyor.

Hashtag Takip Etmek

Önemli konuların gündeme getirilmesini, fotoğraf ve videoların daha geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlayan hashtag kavramı, oldukça yaygın bir kullanıma sahip. Instagram’ın getirmiş olduğu yenilik ile kullanıcılar, paylaşılan fotoğraf ve videolara eklenen hashtaglere tıkladıklarında ya da keşfet bölümü üzerinden hashtag araması yapıp tıkladıklarında karşılarına çıkan pencerede hashtagi takip edebilecekler.

Herhangi bir hashtagi takibe alan kullanıcılar, kendi ana sayfalarında o hashtag ile paylaşılan fotoğraf ve videolar ile son hikayeleri görebilecek. Kullanıcıların profillerinde takip ettikleri kişilerin yanı sıra takip ettikleri hashtagler de görülebilecek. Bu özellik, gizlilik ayarları ile kontrol edilebilecek.

Bu Sadece İlk Adım!

Instagram, yaptığı duyuru ile gelen yeniliğin; aynı ilgi alanına sahip kullanıcıların birbirlerini çok daha kolay bir şekilde bulabilmesi için ilk adımı attığını belirtti. Bu kapsamda yepyeni özelliklerin gelmesi bekleniyor. Hashtag takip etme özelliğinden faydalanabilmek için cihazlarda bulunan uygulama mağazası üzerinden Instagram uygulamasının güncellenmesi gerekiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.