Instagram’a Kullanıcı Cezası Gelecek!

/ 20 Temmuz 2019 / 853 / yorumsuz
Instagram’a Kullanıcı Cezası Gelecek!

Instagram tarafında kişi yasağı geliyor ve şu an test aşamasında olan bu durum yakında kullanıcılarla buluşacak. Yeni düzenleme sayesinde rahatsız olan kişiler ceza verme özelliğine sahip olacak. Instagram tarafından çıkarılacak olan bu uygulama kullanıcıları korumak için sunulacak. Yorum engeli ve görünme engeli sayesinde kişiler devre dışı kalacaktır.

Rahatsız eden kişileri ceza uygulama yöntemi sayesinde uzak tutabileceksiniz. Bazı Instagram kullanıcılar haddini aşıyor ve birçok kişiyi rahatsız ediyor. Bu tarz zorbalıkları engellemek için de yapay zekâ teknolojisi sayesinde sizi rahatsız eden kişiler ceza alacak. Bu durum en çok kullanıcıların memnuniyetini arttırmak için ortaya çıkıyor.

Teknoloji ilerliyor ve Instagram kullanıcı sayısı gün geçtikçe daha da artıyor. Durum bu şekilde olunca Instagram’ı kötü amaçla kullanmak isteyen kullanıcılar da artıyor. Instagram uygulaması da memnuniyeti arttırmak adına daha da çok güvenlik önlemi alıyor. Bir kullanıcı tarafından kısıtlanan yorumu kendisinden başkası göremeyecek. Kısaca kısıtlama yapan biri paylaşmış olduğu içeriğe de kısıtlama arasında yorum yapan biri varsa bu yorum üçüncü kişi tarafından görünmeyecek.

Instagram kişi kısıtlaması yaparsa paylaşmış olduğu fotoğraf ya da yorum sadece iki kişi tarafından görünecek. Bu durum da filtreleme gibi oluyor ve istediğiniz kişiye göre kısıtlandın uyarısını çıkarabileceksiniz. Bu özelliğin ne zaman aktif olacağı meçhul ve başka özelliklerin geleceği de tam olarak bilinmiyor.  Test aşamasında olan bu özellik ilerleyen dönemlerde hayatımıza girecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.