Instagram’a video partisi özelliği geliyor!

/ 12 Mart 2019 / 1.083 / yorumsuz
Instagram’a video partisi özelliği geliyor!

Sosyal medya platformlarında kullanıcılar komik yada sıradışı videoları arkadaşlarına aktarmayı tercih ediyor. Bu işlem çok fazla yapılıyor. Peki bu videolar nasıl arkadaşlarımızla aynı anda izlenir? Bu duruma çözüm olarak ve keyifli olduğu düşünen Facebook, geçtiğimiz yıl Watch Party özelliğini kullanıcılarına getirmişti. İşte bu özellik hakkında tüm detaylar…

Instagram video partisi

Facebook‘un getirmiş olduğu bu özellikle beraber tüm insanlar aynı anda video izleyebiliyor. Buna ek olarak watch party başladığı an yeni gelen kullanıcılar bağlantı kurabiliyor veya sohbet başlatabiliyor. Facebook’tan sonra Messenger kullanıcılarının test etmiş olduğu bu özellik sonunda Instagram’a da geliyor.Bu bakımdan Jane Manchun Wong adında bir çalışan kişi platformda video partisi yada eş zamanlı anlık video izleme özelliğinin test edildiğini söyledi. Bu özelliğin ise Instagram DM üzerinden yani mesajlar kısmından görüntülü arama ile aktif edileceği ve canlı yayınlar yada videoları anlık izletebileceğiniz anlamına geliyor.

Video partisi ile beraber sizler bir kullanıcıyı direkt mesaj üzerinden görüntülü arayarak bir nevi arkaplan da bir kod göndermiş oluyorsunuz. Karşıdaki kişi ise platform üzerinden bir nevi sizin ekranı izliyor. Artık siz neye bakarsanız neyi izlerseniz oda aynı şekil anlık izliyor ve düşüncelerinizi paylaşabiliyorsunuz.

Şuan için Instagram’da video partisi özelliği test aşamasında olup, yakın zaman da veya ne zaman herkese geleceği hakkında net bir bilgi yok.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


İrem Yüngül

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.