İnstagramda Arama Geçmişinizi Silin !

/ 2 Kasım 2017 / 1.440 / yorumsuz
İnstagramda Arama Geçmişinizi Silin !

İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir / Silinir?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram özellikle de ünlü isimlerin favori uygulaması olarak öne çıkıyor.  Gün içerisinde sıklıkla bu uygulamayı kullanan kişilerin farklı sebeplere bağlı olarak arama geçmişini temizleme ihtiyaçları ortaya çıkabiliyor. Özellikle de İnstagram üzerinden başkalarının görmesini istemedikleri içerikleri takip eden ya da yüz kızartıcı aramalarda bulunan kişiler için İnstagram arama geçmişi temizleme fonksiyonu büyük önem taşıyor. Peki, İnstagram arama geçmişi nasıl temizlenir / silinir?

İnstagram Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gerek kişisel bilgilerinizi gizli tutmak gerekse de arama geçmişinizde yer alan bilgileri başkalarının görmelerini engellemek gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak İnstagram arama geçmişini temizleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan işlemleri sırası ile yerine getirmeniz yeterlidir. İnstagram arama geçmişi silme işlemi için:

  • İlk olarak instagram hesabınıza giriş yapın ve ardından da seçenekler sekmesini tıklayın.
  • Gelen yeni ekranda arama geçmişini sil sekmesini seçin.
  • Bu sekmeyi işaretlemenizin ardından uygulama sizden geçmişi temizleme işlemi için onay isteyecektir. Onayı vermeniz durumunda arama geçmişi silinir.

Önerilen Hesapları Temizlemeyi Unutmayın

Bilindiği üzere İnstagram üzerinde yer alan pencerelerde girmiş olduğunuz hesaplar ve bu hesapların benzerleri önerilen hesap olarak görüntülenir. Bunlar arasında da görünmesini istemediğiniz hesaplar bulunuyorsa bu durumda görüntülenen hesabın resmi üzerinde parmağınızı biraz basılı tutun ve ekranda çıkan gizle butonuna basın.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz