Instagram’da Birinin Bizi Engellediğini Nasıl Anlarız?

/ 3 Ekim 2020 / 2.611 / yorumsuz
Instagram’da Birinin Bizi Engellediğini Nasıl Anlarız?

Sosyal medya gün geçtikçe daha da popüler bir hal alıyor, insanlara daha da zevk vermeye başlıyor. İnsanlar burada sevdikleri şeyleri, pazarlama ürünlerini vb. birçok şeyi insanlara sunma fırsatını buluyorlar.

Ancak sosyal medya, bazen sandığımız kadar masum olmayabiliyor. Gerçek kimliğinin ardına gizlenmiş birçok kişi bulunuyor ya da bazı yorumlar yanlış şekilde ele alınıyor. Bu gibi durumlarda insanlar birbirlerini engelliyorlar. Peki siz birinin sizi engellediğini düşündünüz mü? Gelin bu sorunun cevabına birlikte bakalım!

Instagram’da Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Eğer biri sizi instagram’ da engellediyse, uygulama size bu konuda bildirim vermez. Ya da bunu belirtecek herhangi bir eylemde bulunmaz. Ama durumu anlayacağınız birkaç yol vardır.

Instagram Profiline Bakın

Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profiline bakın.  Profile geldiğinizde, bir gönderi sayısı görüyorsanız ancak gönderi yoksa, bu, engellendiğinizin oldukça açık bir işaretidir. Ya da hem gönderi hem de takip/takipçi sayısı görmüyorsanız bu engellendiğiniz bir işareti olabilir.

Instagram Aramayı Kullanın

Instagram’ın  arama bölümüne, sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin kullanıcı adını ya da norma adını soyadını yazın. Eğer aramalarda göremiyorsanız alın size bir işaret daha! Kişi sizi engellemiş olabilir.

Bir Arkadaşınıza Telefon Açın

Hesabı aramalarda, takipçi listenizde veya mesajlarda göremediyseniz bir arkadaşınıza telefon edip, kişinin profilini veya gönderilerini kontrol etmelerini isteyin. Sizinle aynı şeyleri görürlerse, bu bir engel olmayabilir. Ama profili, takip ettikleri ve takipçi sayılarını, gönderilerini görüyorsa geçmiş olsun. Engellenmişsiniz!

Sosyal medyada biri tarafından engellendiyseniz, arkadaşlığa değer veriyorsanız, onlarla başka bir ağ üzerinden, doğrudan veya hatta yüz yüze iletişime geçin ve neler olduğunu sorun. Kibar olun, sakin olun ve sadece soruyu sorun. Daha sonra sıkıntıyı gidermek için elinizden geleni yapın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.