Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir?

/ 15 Şubat 2019 / 1.856 / yorumsuz
Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir?

 

Instagram’da takipçi nasıl edinilir?

Fotoğrafları paylaşmak için Facebook‘un sahip olduğu sosyal ağ uygulaması Instagram, popülerliğini artırıyor. Aslında, GlobalWebIndex’e göre, dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya sitesi. Ünlüler, markalar ve arkadaşlarınızın çoğu kare fotoğraflarını süslü filtrelerle takipçileriyle paylaşmak için kullanıyor. Peki Instagram’da nasıl daha fazla takipçi edinirsiniz? İşte en iyi 10 ipucu.

1.) Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir: Diğerlerini takip edin

Instagram ile daha yeni başlıyorsanız, daha fazla takipçiye ulaşmak için yapılacak en belirgin şey, sosyal paylaşım sitesine geldiğinizi bildirmek için arkadaşlarınızı takip etmektir.

Bunu hızlı ve kolay bir şekilde yapmak için uygulamayı açın ve profilinize gidin, ardından sağ üst köşedeki üç nokta kutusuna dokunun. Şimdi Kişileri Takip Et seçeneği bulunan Seçenekler menüsünü göreceksiniz. Ona ve sonra da Facebook’a bağlan’a dokunun. Bu, tüm Facebook arkadaşlarınıza bakacak ve Instagram kullanıp kullanmadıklarını öğrenecek.

Artık yapmaktan memnunsanız, Tümünü Takip Et ögesine dokunabilir veya baştan sona gidip hangi arkadaşları takip etmek istediğinizi seçebilirsiniz.

‘Kişileri Takip Et’ menüsüne geri döndüğünüzde, daha önce takip ettiğiniz kişilere dayanarak size önerilen kişileri de bulacaksınız. ‘Araştır‘ sekmesine giderek takip edeceğiniz kişileri de arayabilirsiniz.

Diğerlerini takip etmeye başladığınızda, takipçilerinizin hızla büyüdüğünü göreceksiniz.

2.) Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir: Bir biyografi ekle

Instagram profilinize bir biyografi eklediğinizden de emin olmalısınız. Kendinizi ve ilgi alanlarınızı tanımlayın ve yeni takipçileri çekmek için ilgili bir karma etiketi ekleyin.

Profilinize gidip ‘Profili Düzenle‘ düğmesine basarak bir biyografi ekleyebilirsiniz. Bio’ya dokunun ve yazmaya başlayın.

3.) Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir: Hesaplarınızı bağlayın

Şimdi, Instagram’ınızı diğer sosyal medya hesaplarınıza bağlamanız gerekir. Elbette, bunu yapmak zorunda değilsiniz, ancak bu takipçileri güçlendirmeye yardımcı olmalıdır. Profilinize gidin, Seçenekler simgesine dokunun ve ardından ‘Paylaşım Ayarları‘ bölümüne gidin.

Burada, Facebook, Twitter, Tumblr ve Flickr hesaplarınızı Instagram hesabınıza bağlayabilirsiniz, böylece Instagram fotoğraflarınız bu sosyal ağlarda da paylaşılır.

4.) Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir: İlginç fotoğraflar gönderin

Bunun net olduğunu umarız, ancak Instagram’da gördüğümüz bazı fotoğraflardan bu herkes için belli değil. İnsanlar ilginç olan fotoğrafları görmek isterler, bu yüzden günde 100 selfies anlamına gelmez (ünlü değilseniz, bu durumda muhtemelen daha fazla takipçi bulmak için yardımcı olmaz).

Gördüğünüz güzel şeylerin, dışarıdayken neler yaptığınızı ve ziyaret ettiğiniz heyecan verici yerlerin fotoğraflarını gönderin. Fotoğrafı nasıl çektiğinizi düşünün ve farklı bir açı deneyerek daha görsel olarak çekici hale getirebilir misiniz? Ve çok önemli Instagram filtrelerini de unutma.

5.) Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir: Bir temaya devam et

Instagram’da çok fazla takipçi edinme konusunda gerçekten ciddiysen, ne paylaşacağını düşünmeye değer. Sert bir temaya sadık kalan insanlar en çok takipçi edinme eğilimindedir.

Örneğin, özellikle otomobillerle ilgileniyor olabilirsiniz. Fotoğraflarınızla o araba temasından çok uzaklaşmazsanız, diğer otomobil meraklılarının sizi takip etmesi muhtemeldir.

Alternatif olarak, belki de çok seyahat ediyorsunuz. Takipçiler, en son bulunduğunuz yerin bir parçası olarak keşfetmekten keyif alacaklardır.

6.) Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir: paylaşımlarınızı akıllıca zamanlayın

Daha fazla kişinin Instagram yayınlarınızı görmesini sağlamanın bir yolu zamanlamayı düşünmektir. İnsanların fotoğraflarınızı sabahları (insanlar gidip gelirken veya okula / kolej / üniversiteye seyahat ederken), öğle saatlerinde ve akşamları görme olasılıkları daha yüksektir.

7.) Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir: Aynı anda çok fazla fotoğraf göndermeyin!

Yayınlarınızı aralıklı paylaştığınızdan emin olun. Birinin beslemesini tıkarsanız, biraz sinirlenmesi muhtemeldir ve sizi takip etmeyebilirler.

8.) Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir: Hashtag’ler (alakalı olduklarından emin olun!)

Twitter’da popülerliklerini yitirdikleri görülüyorsa da, hashtag’ler Instagram’da başarılı olmaya devam ediyor. Instagram fotoğrafınıza her zaman bir başlık eklemeli ve birkaç ilgili etiket eklemelisiniz.

Hangi etiketlerin en popüler olduğunu bulmak için Tagsforlikes.com gibi web sitelerini kontrol edebilirsiniz.

Instagram 30 hashtag ekleyebilmenizi sağlar, ancak bu kadarını kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

9.) Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir: Geotags ekle

Instagram’ın konumunuzu görmesine izin verirseniz, gönderilerinizi coğrafi etiketleyebilirsiniz. ‘Fotoğraf Haritasına Ekle‘ yi açabilir ve ayrıca ‘Bu Konumu Adlandır‘ a dokunarak konumunuzu ekleyebilirsiniz. Her ikisi de başkalarının, gönderilerinizi keşfetmesine yardımcı olacaktır.

10.) Instagram’da daha fazla takipçi nasıl edinilir: Başkalarıyla etkileşime gir

Sonunda, Instagram’ı kullanmaya başladığınızda, topluluğun bir parçası olmak için başkalarıyla etkileşimde bulunmak isteyeceksiniz. Diğer kişilerin gönderilerini beğenip onlarla ilgili yorum yapın ve başkalarının sizin için bıraktığı yorumlara da cevap verin. Bu, diğer kullanıcıları takip düğmesini tıklatmaya teşvik edecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.