Instagram’da DM’den GİF gönderme işlemi 2019

/ 12 Mart 2019 / 176 / yorumsuz
Instagram’da DM’den GİF gönderme işlemi 2019

Instagram’da gif nasıl gönderilir? Bugünkü yazımızda instagramın beğenilen özelliği DM’den gif gönderme nasıl yapılacağı anlatacağız. Instagram kullanıcıları platformda mesajlaşmak için DM kullanmaktadır. Direct message ile kişiler arasında WhatsApp’ta olduğu gibi mesajlaşma sağlanıyor.

Daha önceden görüntülü arama özelliği ile bomba gibi bir etki oluşturan platform, daha sonra mesaj yıldızlama özelliği sundu. Geçtiğimiz dönemlerde ise gif gönderme özelliğini kullanıcı karşısına çıkardı. Bölgesel güncellemeler sonucu gelen DM mesajlarınızda artık gif mesaj göndermek mümkün oluyor. İşte gif mesaj göndermek için detaylar…

Instagram’da GİF mesaj nasıl gönderilir?

Yeni sayılan özellik ile artık arkadaşlarınız arasında sınırsız bir şekilde mesaj göndererek durumlarınızı GİF yoluyla ifade edebilirsiniz. GIPHY’in desteklemiş olduğu özellik ile beraber en şahane ve dikkat çeken gifleri kütüphane üzerinden seçebilir ve karşınızdaki kişiye gönderebilirsiniz.

Direct message üzeri gif göndermek için iOS ve Android kullanıcıları uygulamanın son sürümüne güncelleyerek bu özellikten faydalanabilir. Güncellenen uygulama ile beraber instagram üzerinden mesaj kısmından GİF’e tıklayarak GIPHY kütüphanesi üzerinden gif seçin ve gönder diyin.

GİF göndermede bir sınır veya limit var mı?

Instagram’da DM üzerinden gönderilen gif’ler için bir sınır bulunmuyor. Ancak geçtiğimiz günlerde GIPHY ınstagram’da bir emoji yüzünden desteğini çekmişti. Şimdi ise bir açıklama gelerek GIPHY platforma yeniden desteğini sunduğunu ve güncelleme sayesinde kütüphane üzerinden günde isterseniz 1000 tane gif gönderin bir sınır yok.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.