Instagram’da Etiket Kaldırma

/ 8 Nisan 2019 / 896 / yorumsuz
Instagram’da Etiket Kaldırma

Bu yazımızda sizlere, istenmediğiniz etiketler yapılıyor ve kaldırmak istiyorsanız bu işlemi nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz. Herhangi bir resim, video etiketinde sizin de adınız geçiyorsa, bu etiketi isteğe göre kaldırabilirsiniz.

Reklam amaçlı ya da çekilişlere katılmak için sizin adınızı resim üzerinden ya da video üzerinden etiketleyebilirler. Adınızın görünmesini istemediğiniz paylaşımlar için aşağıda bulunan Instagram etiket kaldırma işleminden yararlanabilirsiniz.

Instagram Etiket Kaldırma İşlemi

Etiketlendiğiniz fotoğrafta bulunan etiketi kaldırmak için farklı yöntemler deneyerek etiketi kaldırabilirsiniz. İlk olarak etiketlendiğiniz alana tıklayın. Adınızın olduğu etiketin üstüne basılı tuttuğunuz zaman karşınıza çıkacak alanda etiketi kaldır ve profilinde göster seçeneği çıkacaktır. Etiketi kaldır seçeneğine bastığınız zaman etiketiniz o alandan kalkacaktır.

Eğer etiketinizin kalmasını istiyorsanız ama profilinizde bulunmasını istemiyorsanız, etiketlenenler kısmına bastığınız zaman etiketin olduğu yere tıklayarak profilinde göster seçeneğini kapatırsanız, fotoğraf profilinizde görünmez. Ancak etiket yapanın profilinde etiketli bir şekilde kalırsınız.

Başka yöntem olarak beni gönderiden kaldır seçeneğini tercih edebilirsiniz. Etiketi kaldır, profilinde göster seçeneğinin alt kısmında bulunan şikâyet ebt alanına tıklayınız. Eğer gönderide etiket yapılmışsa bu alandan sizi etiketleyeni kaldırarak etiketi silebilirsiniz.

Etiketiniz silinmiyorsa, şikayet alanında bu kişiyi şikayet edebilirsiniz. Yukarıda bulunan adımları takip ederek istemediğiniz gönderileri kaldırabilirsiniz. Eskiden olan gönderileri profilinizden kaldırmak istiyorsanız profilinde göster seçeneğini kapattığınız zaman artık etiketler görünmez. Etiketleme işlemi bu kadar kısa ve basit bir işlemdir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.