Instagram’da Fake Hesabın Kime ait Olduğu Nasıl Anlaşılır?

/ 19 Nisan 2019 / 1.352 / yorumsuz
Instagram’da Fake Hesabın Kime ait Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Popüler sosyal medya uygulamasında karşılaşılan sorunlardan biri de fake hesap yani sahte hesap sorunudur.

Açılan sahte hesaplar birçok kişinin canını fazlasıyla sıkmaktadır. Açılan sahte hesaplar izinsiz resimlerinizi, videolarınızı paylaşabilirler. Sadece resim ve video paylaşımı olmayabilir aynı zamanda sizin adınıza başkalarına DM üzerinden mesaj gönderebilirler. Bu sorunlara karşı yazımızda sizlere fake hesapları anlama yönteminden bahsedeceğiz.

Sahte Hesapları Anlama Yöntemleri

Instagram da fake hesap açmak için bir mail adresi olması gerekir. Bu mail adresi bir süre sonra doğrulama yapılmadığı için e-posta adresine ihtiyaç duyar. Bu durumla alakalı olarak sizi rahatsız eden fake hesabın, şifre sıfırlamasını isteyerek e-posta adresinden o kişiyi tahmin edebilirsiniz.

Ancak çoğu hesaplar, e-mail adresini de fake olarak açıyor. İlk yöntem şifre sıfırlama işlemi, ikinci yöntem ise link kısaltma yöntemidir. Kısaltılmış linklerin ne kadar kullanıldığı, nasıl açıldığı, nereden açıldığı şeklinde istatistikler bulunmaktadır. Bu istatistikleri öğrenmek için bu alanda bulunan linke tıklayabilirsiniz.

Bu adres sayesinde de fake hesabın kim olduğunu takip edebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.