İnstagramda Girerken İnternetiniz Bitmesin

/ 3 Kasım 2017 / 834 / yorumsuz
İnstagramda Girerken İnternetiniz Bitmesin

İnstagram Veri Kullanımını Nasıl Azaltırım?

Mobil veri kullanım oranları her geçen gün artmaya devam ederken özellikle de sosyal medya uygulamaları son derece yüksek bir veri kullanım hacmini de beraberinde getiriyor. Bunlar arasında en yoğun harcamayı ise hiç tartışmasız İnstagram gerçekleştiriyor. İnstagram tarafından getirilen hikayeler özelliği ise bu veri akışının en büyük kaynağı olarak gösteriliyor. Peki, İnstagram veri kullanımı nasıl azaltılır?

İnstagram Ne Kadar Mobil Veri Harcar?

İnstagram tarafından harcanan mobil veri rakamları aslında kullanıcıların ne kadarlık paylaşım yaptıklarına ve bu platform üzerinde harcadıkları zamana bağlı olarak değişiyor. Örneğin her resim paylaşımında 2 ila 4 MB arasında bir harcama yaşanırken görüntülenen 40 resim için ise ortalama 1 MB harcama gerçekleştiriliyor. Hikâyeler bölümüne yüklenen videolar ise yaklaşık 10 – 15 MB veri kullanımını gerektiriyor.

İnstagram Veri Tasarrufu İçin Neler Yapılabilir?

İnstagram uygulamasını açtıktan sonra seçenekler bölümünden ayarlara giriş yapın ve bu bölümde yer alan seçeneklerin tümünü pasif hale getirin. Bu şekilde büyük oranda veri tasarrufu yapmış olursunuz. Arka planda çalışan programlar arasından İnstagram’ı çıkarmak ve mobil veri kullanırken canlı yayın paylaşımında bulunmamakta veri tasarrufu açısından son derece yarar sağlayacak önlemlerdir. İnstagram veri tasarrufu için tüm bunlara ek olarak Daha Az Veri Kullan seçeneğini aktif hale getirerek te veri tasarrufu için yapabileceğiniz tüm adımları atmış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.