Instagram’da Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

/ 1 Temmuz 2018 / 959 / yorumsuz
Instagram’da Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Instagram’da Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanıcıya ev sahipliği yapan sitelerden bir tanesi olan Instagram gün geçtikçe kendini yenilemeye devam ediyor. Özellikle rakip olduğu farklı sosyal medya mecralarında yaşanan yeniliklere ayak uydurmak adına son derece radikal adımlar atan Instagram bu sefer de görüntülü arama güncellemesini kullanıcılara dağıtmaya başlamış durumda. Oldukça basit bir iki hamle ile beraber bu özelliği aktif olarak kullanabileceğiniz gibi dilediğiniz zamanda bu özelliği pasif duruma getirmeniz mümkün kılınmış durumda.

Görüntülü arama yapmak için sağ üst kısımda yer alan mesajlar bölümüne gitmeniz ilk adım olacaktır. Daha sonra buradan arama yapmak istediğiniz kişiye ait mesaj geçmişlerine girmek ve daha sonra bu kısımda beliren kamera simgesine dokunmak görüntülü arama için yapmanız gerekenler olarak sıralanıyor.

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

Hem Facebook hem FaceTime hem de Whatsapp içerisinde son derece popüler bir konumda bulunan görüntülü arama eklentisinin Instagram için olumlu mu yoksa olumsuz mu emareler edindireceği şimdilik merak konusu olmaya devam ediyor. Henüz bütün kullanıcılara dağıtımı gerçekleşmeyen son güncellemeyi App Store veya Google Play Store aracılığı ile indirebileceğinizi de hatırlatma da fayda var. Görüntülü aramayı kullanmak istemiyorsanız da eski mesajlarınızı silmeniz yeterli bir hamle olacaktır. Burada yer alan mesaj geçmişinin tamamen silinmesi de verilerin kaybolmasına neden olabiliyor. Dolayısı ile bu işlemi yaparken dikkatli davranmanız da gerekiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.