Instagram’da Hikayeye Test Ekleme İşlemi

/ 13 Ağustos 2019 / 831 / yorumsuz
Instagram’da Hikayeye Test Ekleme İşlemi

Birçok kişinin tercih ettiği Instagram uygulaması sayesinde eğlenebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızın ya da sayfaların paylaşmış olduğu videolar, fotoğraflar sayesinde keyifli anlar geçirebiliyorsunuz. Son birkaç yıldır eklenen hikaye özelliği sayesinde de, hikaye paylaşarak 24 saat boyunca kalmasını sağlayabiliyorsunuz. İsteğe göre hikayenizi profilinizde yer alan ‘öne çıkar’ alanına sabitleyebiliyorsunuz.

Hikaye paylaşarak konum, GIF, emoji, test yapma, bahset, anket, konu etiketi, sorular, geri sayım, sohbet gibi farklı özellikler sayesinde takipçilerinizle iletişim halinde olabiliyorsunuz. Bu yazımızda ise hikayeye nasıl test ekleneceği konusunda yardımcı olacağız. Test çıkarması sayesinde takipçilerinize soru sorabiliyor ve takipçileriniz bu soruya cevap verebilecektir. Ankette doğru bir cevap belirleyebiliyorsunuz ve bu takipçilerden biri yanlış cevap verirse kırmızı yanıyor, doğru cevap yeşille gösteriliyor.

En fazla dört şık sunan test özelliği, takipçilerle aranızda olan mesafeyi daha da arttırır. Hikayeye test eklemek için arka planda olacak görseli seçin. Daha sonra sağ üst kısımda yer alan gülücük işaretine tıklayın. Test yapma özelliğini seçerek, önce soruyu yazın ardından da şıkları oluşturun. Şıklar 2 seçenek olarak görünse de devam ettiğiniz zaman altkısımda şıklar yerini alacaktır.

Şıkları oluşturduktan sonra, eklediğiniz şıklar arasında hangi şık doğru ise o şıkka tıklamanız gerekiyor. Bu durum sayesinde anketi oluşturabilirsiniz. Ayrıca ekranın üst kısmında yer alan renk paleti sayesinde ön ayarlı renk tercihinde bulunabilirsiniz. Hikayeye kimlerin baktığını görmek için de ekranı yukarı doğru kaydırmanız gerekiyor. Hangi şıkkı kaç kişinin seçtiğini görebiliyorsunuz ve takipçilerinizin hangi şıkkı tercih ettiğine bakabiliyorsunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.