Instagram’da Karşılıklı Canlı Yayın Açma İşlemi

/ 8 Nisan 2019 / 335 / yorumsuz
Instagram’da Karşılıklı Canlı Yayın Açma İşlemi

Popüler olan Instagram uygulamasında canlı yayın açtığınız zaman, arkadaşınızı ekleyerek birlikte canlı yayın yapabilirsiniz. Karşılıklı olarak canlı yayının nasıl yapılacağını merak ediyorsanız bu işlemleri size anlatacağız.

Instagram uygulamasında her geçen gün yeni kullanıcı eklenmesi ve yeni güncellemelerin gelmesi ile Instagram daha da güçlenmektedir. Daha önceden tek kişi olarak yapılan yayınlarda şimdi ise başka birine davet ederek karşılıklı yayın yapabilirsiniz.

Instagram Karşılıklı Yayın Açma

Karşılıklı canlı yayın yaparak daha eğlenceli yayınlar yapabilirsiniz. Her iki tarafın arkadaşlarına bildirim gitmesi sonucunda yayınlarınıza katılan kişi sayısı daha da fazla olabilir. Karşılıklı canlı yayın olması için her iki taraftan birinin yayını başlatması ve diğer kullanıcının da bu canlı yayına girmesi sonucu, canlı yayın açan kişinin giren kişiyi davet etmesi sonucunda canlı yayına katılabilir.

 

Instagram’da ikili olarak yayını başlatmak için, sizin yayınınıza girdiği alt kısımda görünmektedir. Canlı yayına giren takipçiler arasından arkadaşınızı seçerek üstüne tıklayıp ardından canlı yayına davet et butonuna tıklayın. İstek göndermenizin ardından karşı taraf isteği kabul ederse canlı yayına iki kişi olarak devam edersiniz.

Canlı yayına katıldığınız zaman arkadaşlarınıza, x kişisi y kişisi ile canlı yayına geçiyor şeklinde bildirim gider. Bir uyarıda bulunacak olursak;
profiliniz gizli olsa bile canlı yayına geçtiğiniz arkadaşınızın arkadaşları istedikleri şekilde yayına katılabilirler. Eğer sizde ekli olan kişilerin sadece yayınınızı görmesini istiyorsanız bu uyarıyı dikkate alabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.