Instagram’da panoramik 360 derece fotoğraf oluşturma

/ 8 Mart 2019 / 265 / yorumsuz
Instagram’da panoramik 360 derece fotoğraf oluşturma

Bugünkü yazımızda sizler için instagram’da 360 derecelik yani panoramik fotoğraf çekme işlemini anlatacağız. İşte instagramda panoramik fotoğraf nasıl çekilir? Detaylar…

Tüm dünya tarafından kullanılmakta olan video ve fotoğraf paylaşım platformu instagram’da herkes daha güzel içerik sunmak için birbiriyle yarışıyor. Bunun bilincinde olan uygulama geliştiricileri de buna yönelik yeni şeyleri hayatımıza getiriyor. Bizimde bu konuda öğrendiklerimizi bildiklerimizi size aktarmaktan kaçınmıyoruz. Hadi gelin beraber instagram panoramik fotoğraf konusunu işleyelim.

Instagram’da 360 derece fotoğraf paylaşma

Daha fazla beğeni ve dikkat çekmek için instagramın özelliklerinden birden fazla fotoğraf paylaşma ve kaydırmalı resim özelliği ile panoramik fotoğraflar oluşturabilirsiniz. Bunun için ise kullanmış olduğunuz telefonlarınıza bir uygulama yüklemek gerekiyor. Android telefonlarda uygulama ismi InSwipe olurken, iOS platformunda ise Swipeabla Panorama oluyor!

Instagram panoramik fotoğraf oluşturma

Android kullananlar “https://play.google.com/store/apps/details?id=livehappy.instaswipe”  adresi üzerinden InSwipe uygulamasını indirsinler.

iOS kullananlar ise “https://itunes.apple.com/app/apple-store/id1209900326?mt=8”  üzerinden Swipeable Panorama uygulamasını indirmeleri gerekmektedir.

Bu indirmiş olduğunuz uygulama ile telefona çektiğiniz resimleri üçe bölecek ve bu bölünen fotoğraflar birden fazla seç özelliği ile instagrama yükleye bileceksiniz. Instagram’da çoklu fotoğraf yani kaydırmalı fotoğraf ile panoramik fotoğraflar oluşturabilir ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Bugün sizlere yeniden instagram hakkında detaylar sunduk. Artık instagramda panoramik fotoğrafları nasıl çekebileceğinizi biliyorsunuz. Sizlerinde bu konuda merak ettikleri ve sormak istedikleri olursa yorum kısmından bizlere sorabilir ve destek alabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.