Instagram’da silinen fotoğraf ve videoları kurtarma

/ 26 Nisan 2019 / 1.031 / yorumsuz
Instagram’da silinen fotoğraf ve videoları kurtarma

Bugün sizlere instagram’da silinen fotoğrafları geri getirme konusunda çok fazla soru sorduğunuz ve mail adresimize çok fazla mail atmanızdan dolayı bazı bilgileri derledik. Sizlerin sorularına bu arada vakit buldukça cevap vermeye çalışıyoruz.

Instagramda silinen fotoğraf ve videolar geri getirilir mi?

İlk olarak bu konu hakkında sizlere bazı açıklamalarda bulunmam gerekiyor. Daha sonra ise silinen verileriniz için bilgi vereceğim. Sizlerinde bildiği gibi İnstagram bir içerik paylaşma platformu olarak hayatımıza giriş yapıyor. Sizlerin paylaşmış oldukları resim ve videolar platformun sunucularında saklanıyor. Sizler bu içerikleri silmediğiniz veya hesabınızı kapatmadığınız sürece o sunucularda kalmaya devam edecektir.

instagram fotoğraf kurtarma işlemi

Tüm dünya genelinde kullanıcılar gezmiş oldukları yerlerin veya çekilen tüm fotoğrafları neredeyse platformda paylaşmakta. Bazen ise bu fotoğraflar hem yanlışıkla hemde bilerek siliniyor. Bu silinen içeriklerin yedeği sizde yoksa eğer, geri getirmek imkansız gibi bir şey.

Silmiş olduğunuz fotoğraflar platformun sunucularından da siliniyor. Bu bakımdan geri getirme diye bir durum söz konusu değil.

Ancak bunlara rağmen bazı çözümler biliniyor. İnternet ortamında bazı siteler indexleme yapıyor.

  • http://www.instawebgram.com/” ,
  • http://www.lakako.com/” ,
  • http://quadrum.co/

Bu siteler sizlerinde silmiş oldukları resimleri eğer hashtag kullanmışsanız eğer indexlemiş olabilirler. Sizlerde foto altına koymuş olduğunuz hashtagleri aratarak silinen fotoğraflarınızı bir ihtimal geri getirebilirsiniz.

Bunun dışında ise hiçbir şekilde kurtarma işlemi yoktur. Bu bakımdan sizden kullanıcı adı şifre isteyenlere inanmayınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.