Instagram’da Spam Takipçilerden Kurtulma Yolları!

/ 12 Kasım 2019 / 549 / yorumsuz
Instagram’da Spam Takipçilerden Kurtulma Yolları!

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’da, takipçilerinizde hızlı bir şekilde yükselme olabilir. Takipçileriniz tanımadığınız kişilerden olduğunu fark ettiyseniz bu durum birçok kullanıcının başına gelmektedir. Almanız gereken önlemlerden biri de Instagram’da spam takipçilerden nasıl kurtulacağınızdır. Bu yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olacağız.

Takipçi sayınızda artış yaşandı ve tanımadığınız kişiler sizi takip etmeye başladıysa bu kişilerden kurtulmak için tek tek çıkarmanız gerekecek. Kullanıcıları takipten çıkarmak için de üçüncü taraf uygulamaları indirmenizi tavsiye etmiyoruz. Bu tarz programlar virüs yayabilir. İzinli uygulama denetleme işlemi yapabilirsiniz. Takipçi, takip edilen sayılarda değişimler, erişimine izin verdiğiniz uygulamalar yüzünden meydana gelir.

Takibi bırakanları görme gibi indirdiğiniz programlar sahte programlardır. Siz de bu durumu yaşıyorsanız Ayarlar, İzinli uygulamalar seçeneğinden sayfada gereksiz olan tüm uygulamaların erişimini kaldırmanız sizin için faydalı olacaktır. Bu işlem sonrasında şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz. Kullandığınız şifrenin ele geçirilme ihtimaline karşı, şifrenizi değiştirmenizde fayda var.

Ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamasını da uygulamanızı tavsiye ederiz. İki faktörlü kimlik doğrulaması sayesinde uygulamaya giriş yaptığınız zaman cep telefonunuza da şifre gelecektir. Bu durum sayesinde hesabınıza giriş daha da sıkı bir şekilde gerçekleşir. İki faktörlü kimlik doğrulama işlemi sayesinde güvenlik konusunda da büyük bir önlem almış olursunuz ve izniniz olmadan giriş gerçekleşmez. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.