Instagram’da Takip Ettiğim Kişi Sayısı Neden Düşüyor?

/ 2 Ağustos 2019 / 1.388 / yorumsuz
Instagram’da Takip Ettiğim Kişi Sayısı Neden Düşüyor?

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, her gün daha da çok takipçi kazanıyor ve popülerliğini korumaya devam ediyor. Farklı güncellemeleri sayesinde kullanıcıları kendine çeken Instagram uygulamasında aynı zamanda sorunlar da yaşanıyor. Bu yazımızda sorunlardan biri olan; Instagram kullanıcılarının takip ettiğin alanında yer alan takipçilerin düşmesinin nedeninden bahsedeceğiz.

Kullanıcıların takipçi sayılarında yaşanan azalmanın nedeni Instagram algoritma güncellemesinden kaynaklı olarak ortaya çıkabilir. Algoritma olayı, Instagram tarafından yumurta hesaplar ya da bot kullanıcılar tespit edilemediği için bu kişiler silinir. Silinen kişiler de takip ettiklerinizin arasındaysa düşer. Silinen kişiler Instagram uygulamasında takipçi sayınızı düşürür.

Instagram tarafından alınan karara göre bot hesaplar silinir ve bu uygulamadan temizlenir. Kısacası Instagram hesabında takipçi sayısında yaşanan düşüşler bot hesaplardan kaynaklıdır. Hesabınızda takip ettiğiniz kişilerde yaşanan düşüş sizi tedirgin edebilir ve hesabınızda bir sıkıntı olup olmadığını düşünürsünüz. Bu durumun başlıca nedeni yukarıda da söylediğimiz gibi bot hesaplardır.

 

Bu durum dışında başka neden de Instagram ile alakalıdır. Güncellemeler bitene kadar sürer ve daha sonra düzelir. Yani Instagram tarafından yaşanan problem sonucu takipçilerinizde sıkıntı olabilir. Bu sorun da Instagram tarafından giderilir ve güncellemeler sayesinde takip ettikleriniz eski haline döner.

Sahte takipçi satın alarak takipçi arttırma yoluna başvuran kişilerin hesaplarında yer alan kişiler sahte olduğu için bir süre sonra düşüş yaşanır. Son olarak takipçilerinizde belirli bir düşüş yaşanıyorsa bu durum sebeplerinden biri de sizi takipten çıkarmalarından kaynaklıdır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.