Instagram’daki Sahte Hesaplar ve Beğeniler Tarih Olacak!

/ 23 Kasım 2018 / 896 / yorumsuz
Instagram’daki Sahte Hesaplar ve Beğeniler Tarih Olacak!

Instagram’daki Sahte Hesaplar ve Beğeniler Tarih Olacak!

 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram, ne yazık ki bünyesinde epey yüksek oranda sahte hesap barındırıyor. Üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla yapılan çalışmalar sonucunda hızlı bir şekilde sahte hesap açmak ve bunlar sayesinde farklı bir hesabın takipçi sayısını arttırmak mümkün. Uzun bir süredir eleştirilen bu durum, yapılan yeni hamle ile son buluyor.

Instagram Makine Öğrenme Teknolojisinden Faydalanacak

 

Paylaşılan bilgilere göre Instagram, denetimleri çok daha otomatik ve teknolojik bir şekilde gerçekleştirecek. Bu konu adına özel olarak dizayn edilen sistemi hayata geçirecek olan yönetim, böylelikle sahte hesapların ve beğenilerin otomatik bir şekilde tespit edilmesini sağlayacak.

Sahte hesaplar tespit edildiği takdirde platformdan silinecek. Üstelik herhangi bir gerçek kişi denetimi bulunmayacak. Bahsi geçen makine öğrenme teknolojisine sahip sistem, sahte hesap tespit ettiği anda hesabı silecek. Sahte hesaplar ile ilişkisi olan kişilerin ise yakından inceleneceği ve bu konu adına da yönetimin harekete geçeceği tahmin ediliyor.

Kişilere Uyarı Gidecek

 

Herhangi bir kullanıcının hesabı üçüncü parti uygulama nedeniyle yasa dışı işlemlere tabi tutuluyor ise sistem kişiyi uyaracak. İlk olarak şifresini değiştirmesi istenecek olan kullanıcının konuyla ilgili bilgilenmesi sağlanacak. Böylelikle yanlışlıkla hesap silinmesi gibi bir durum söz konusu olmayacak. Instagram, sahte hesapların ve sahte beğenilerin topluluk kurallarını ihlal ettiğine dikkat çekti. İlerleyen günlerde bu sistemin ne denli gerçekçi bir şekilde uygulandığını görebiliriz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.