İnstagram’dan Büyük Yenilik, Video Süreleri Uzuyor

/ 26 Haziran 2018 / 719 / yorumsuz
İnstagram’dan Büyük Yenilik, Video Süreleri Uzuyor

İnstagram’dan Büyük Yenilik, Video Süreleri Uzuyor

Facebook tarafından satın alınmasının ardından büyük bir hızla büyüyen ve hayata geçirilen yeniliklerle bu büyümeyi sürdüren İnstagram yeni bir özelliği daha devreye sokuyor. İnstagram’da 1 dakika ile sınırlandırılan video süresi yapılan düzenleme ile ciddi anlamda uzatılacak.

Video Süresi 1 Dakikadan 1 Saate Yükseltilecek

Uzun süre kullanıcılardan gelen video süresi taleplerini görmezden gelen İnstagram sonunda daha fazla sessiz kalamadı ve beklenen düzenlemeyi yapmaya karar verdi. Konu hakkında yayıncılar ve içerik üreticileri ile de görüşmelere başlayan ve müzakereler yapan İnstagram hâlihazırda 1 dakika ile sınırlandırılan video süresini uzatma kararı aldı. Yapılan ilk açıklamalara göre video süresi bu değişikliğin ardından 1 saate çıkacak.

Sürenin Belirlenmesi Konusunda Fikir Aldı

İnstagram geliştiricileri ilk etapta normalde 1 dakika ile sınırlandırılan video ekleme sınırı için bu sürenin 1 saate yükseltilmesini planlıyor. Ancak içerik üreticilerinin ve yayıncıların konu hakkında fikrini alan İnstagram’ın bu kişi ve kuruluşların bu kadar uzun süreli içerik üretip üretemeyeceklerini ya da bu sürenin ne kadarını kullanabileceklerini araştırdığı öğrenildi.

Aslında Facebook tarafından yapılan video ataklarının ardından benzer bir atağın da İnstagram cephesinden yapılması uzun süredir bekleniyordu. İnstagram video süresi hakkında resmi bir açıklama yapmazken sürenin kesin olarak belirlenmesinin ardından resmi açıklamanın yapılması bekleniyor. Video süresi hakkında öne sürülen iddialardan biri ise bu süre uzatma hakkının sadece İnstagram tarafından temasa geçilen içerik sağlayıcılara verileceği yönünde…

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.