İnstagram’dan Canlı Yayın Yapmayı Sevenlere Müjde!

/ 24 Kasım 2017 / 4.023 / 1 Yorum
İnstagram’dan Canlı Yayın Yapmayı Sevenlere Müjde!

İnstagram’dan Canlı Yayın Yapmayı Sevenlere Müjde!

Facebook tarafından alındıktan sonra yapılan yenilikler ile kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmayı başaran İnstagram yeniliklerine devam ediyor. İnstagram tarafından yapılan son açıklamaya göre İnstagram canlı yayın özelliğini kullanan kişilerin hoşuna gidecek son derece büyük bir yenilik yapılacak. Buna göre kullanıcılar artık canlı yayın yapan kullanıcıların yapmış oldukları bu yayınlara daha kolay bir şekilde katılabilecek.

Yayına Katılmak İçin İstek Butonu Kullanılacak

Hatırlanacağı üzere İnstagram daha önce yapmış olduğu duyuru ile sosyal platform üzerinden canlı yayın yapma özelliğini kullanan kişilerin artık isterlerse başkalarını da bu canlı yayına dahil edebilecekleri müjdesini vermişti. Özellik aktif edildikten sonra canlı yayın yapan kişilerin katılımlar arasında tercih yapmak zorunda kalması bazı zorlukların yaşanmasına neden olmuştu. Gelen istek ve talepleri değerlendiren İnstagram yaşanan sorunu çözmek adına istek butonunu aktif hale getirdi. Yapılan yeniliğin ardından canlı yayına katılmak isteyen diğer katılımcılar istek butonunu kullanacak.

Mesaj Atma Zorunluluğu Ortadan Kaldırıldı

Yapılan yeniliğin ardından eskiden canlı yayına katılmak isteyen kişilerin yayın yapan kişiye mesaj yazma zorunluluğu da ortadan kaldırılmış oldu. Bundan sonra başkasının yapmış olduğu yayına katılmak isteyen kullanıcılar mesaj atmak yerine ekranda aktif olan istek butonuna basacak. Bu butona basıldıktan sonra yayın yapan kullanıcı mesaj bölümünde çıkacak olan istek butonunu “yayına katıl” ya da “isteği reddet” seçeneklerinden birini tercih ederek yanıtlayacaklar.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


İnstagram’dan Canlı Yayın Yapmayı Sevenlere Müjde! (1 Yorum)