Instagram’dan Dinlenme İddialarına Cevap Geldi

/ 4 Temmuz 2019 / 629 / yorumsuz
Instagram’dan Dinlenme İddialarına Cevap Geldi

Instagram tarafından dinlenildiğimize dair çıkan söylentilere karşı olarak Instagram tarafından cevap geldi. Cevapta ise; yapılan aramalar nedeniyle çıkıyor. Konuşmaları dinleyerek ilgili çıkan reklamlar rastlantıdır ve gerçek değildir şeklinde cevap verildi. Bu soru aslında hepimizin aklına gelmiştir. Konuştuğumuz şeylerin ya da başka bir yerde arama yaptığımız şeylerin Instagram’da dolaşırken karşımıza sunulması akıllara direk Instagram bizi dinliyor mu sorusunu getiriyor.

Mesela arkadaşınızla bir elbise hakkında konuştunuz ve o elbisenin detayları ile ilgili internette arama yaptınız. Daha sonra Instagram’a giriş yaptığınız zaman aradığınız elbise modellerine benzer modeller reklam olarak karşınıza çıkar. Bu iddiaya karşı cevapta rastlantı olarak geldi. Hatta Instagram CEO’ nun yapmış olduğu TV kanalında olan açıklamada, reklamların arama ile alakalı olduğunu ve bunların gerçekle alakası olmadığına dair bilgi verdi.

Mosseri tarafından bu iddialar şans eseri denildi ve bu durum da aramalardan kaynaklı ortaya çıktığı belirtildi. Hatta bu durum Facebook uygulamasında da oluyor. Yaşanan bu sorunun cevabı birçok kişi için tatmin edici bir cevap değil ve Instagram’ı mahkemeye verenler bile oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.