Instagram’ı Dondurdum, Nasıl Geri Açabilirim?

/ 17 Mart 2019 / 197 / yorumsuz
Instagram’ı Dondurdum, Nasıl Geri Açabilirim?

Instagram hesabınızı geçici süreliğine kapattınız ve tekrar açmak istiyorsanız, nasıl açacağınızı bilmiyorsanız bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, aktif olarak resim, video paylaşımlarının yapıldığı uygulamadır. Aynı zamanda her geçen gün kullanıcı sayısında da artış olmaktadır. Bazen hesabınızı kapatmak yerine kısa süreliğine dondurma işlemi uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra da hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda dondurmuş hesabınızı tekrar nasıl aktif hale getirebileceğinizi anlatacağız.

Dondurulmuş hesabı aktif hale getirme işlemi

  • İlk olarak şunu belirtelim, hesabınızı dondurduktan hemen sonra açamıyorsunuz, hesabınızı açmak için 4-7 gün arası beklemeniz gerekecektir.
  • Hesabınızı geçici olarak kapattığınız zaman arama kısmında 2 gün boyunca, hesap adınız yazıldığı zaman çıkabilirsiniz.
  • Hesabı dondurma işlemi yaparken mutlaka şifrenizi hatırlayacak şekilde yapın.
  • Daha sonra hesabı açarken şifrenizi unutursanız sorun yaşayabilirsiniz. Şifrenizi tekrar sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz ve bu durum da sizi biraz uğraştırabilir.

Hesabınızı nasıl aktif hale getireceğinizden bahsedecek olursak…

  • Normal Instagram uygulamasına giriş yapın, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Hesabınızı bu şekilde aktif etmiş olursunuz. Eğer hesabınıza giriş yapamıyorsanız sorun yaşıyorsanız,

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

Yukarıda olan linke tıklayarak yardım alabilirsiniz. Son olarak şunu da belirtelim, hesabınızı dondurdunuz ve bir süre sonra tekrar aktif hale getirdiniz. Hesabınızı açtıktan sonra tekrar hesabınızı donduramazsınız. En az 1 hafta beklemeniz gerekmektedir. 1 haftadan önce hesabınızı tekrar kapatamayacağınızı da belirtmiş olalım.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.