Instagram’ın Mesajlaşma Kısmı Ayrılıyor

/ 9 Aralık 2017 / 804 / yorumsuz
Instagram’ın Mesajlaşma Kısmı Ayrılıyor

Instagram’ın Mesajlaşma Kısmı Ayrılıyor

Instagram, ana uygulamanın içinde yer alan mesajlaşma bölümünü, Direct adlı uygulama ile ayırarak piyasaya sunuyor. Uygulama, bir süreliğine altı farklı ülkede pilot olarak yayınlanacak. Yayınlanacak olan ülkelerin arasında Türkiye’nin de yer alması sevindirici bir haber.

Markaların İşi Kolaylaşacak

İlk olarak altı farklı ülkede pilot olarak yayınlanacak olan Direct uygulaması, ana uygulama içinde yer alan mesajlaşma kısmının taşınması ile Snapchat’e karşı daha dişli bir rakip olacak. Uygulamanın pilot olarak yayınlanacağı ülkeler; Türkiye, Şili, İsrail, İtalya, Portekiz ve Uruguay olacak.

Mesajlaşma kısmının ayrılmasının sebeplerinden birisi de markaların işini kolaylaştırmak oluyor. Kullanıcı sayısının 1 milyara doğru yaklaşırken, işletme sayısı da 25 milyona ulaşmış bulunuyor. Bu noktada mesajlaşma hizmetinin ayrı uygulamada yer alması, müşteri hizmetleri için de önemli bir kanal haline geliyor. Bunun yanı sıra Instagram kullanıcıları, özel mesajlaşma trafiğini yönetmek adına avantajlı olacak.

Facebook ve Messenger Ayrımı Tepki Görmüştü

Facebook, ana uygulama içerisinde yer alan mesajlaşma bölümünü Messenger olarak yeni bir uygulama ile piyasaya sunduğunda birçok kullanıcı bu durumdan rahatsız olup, tepki göstermişti. Fakat bu durum Messenger uygulamasının telefonlarda yaygınlaşmasını önlememişti. Uygulamadan memnun kalmayan kullanıcıların yanı sıra, mesajlaşma kısmından arındırılan Facebook’u daha fazla seven kullanıcılar da oldu.

Instagram’ın mesajlaşma bölümü Direct uygulaması olarak piyasaya çıkar ise Facebook; WhatsApp, Messenger ve Direct olmak üzere üç ayrı mesajlaşma uygulamasına sahip olacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.