İnternet Kotanızı Kontrol Eden Uygulamalar

/ 10 Kasım 2017 / 844 / yorumsuz
İnternet Kotanızı Kontrol Eden Uygulamalar

İnternet Kotanızı Bu Uygulamalar ile Kontrol Edebilirsiniz

İnternet paketinin kontrollü bir şekilde kullanılabilmesi ve ay sonuna kadar yettirilebilmesi bazen gerçekten zor olabiliyor. Bu gibi durumlarda bazı uygulamalardan yardım alarak kotayı takip etmek mümkün oluyor.

My Data Manager

Android cihazlarda internet kotasını takip edebilme konusunda yardım eden kullanışlı uygulama My Data Manager, veri kullanımını aylık olarak sınırlandırabiliyor. Ayrıca kullanılan ve kullanılmayan veri boyutu da görüntülenebiliyor. Arayüzü basit olan uygulama, veri kullanımı yüzde 90’a ulaştığında bildirim yolu ile uyarı veriyor.

My Data manager Google Play Stordan İndir (Ücretsiz)

Traffic Monitor

Mobil verinin yanı sıra Wi-Fi verilerinin de izlenmesini sağlayan Traffic Monitor, ağ bağlantısının ne derece iyi olduğunu da gösteren bir kapsam haritası seçeneği sunuyor. İnternet bağlantısının indirme ve yükleme hızının da ölçülebildiği uygulama, fatura tarihinin ayarlanmasının ardından kotanın görüntülenmesi için ayrı bir bölüm de sunuyor.

 

Traffic Monitor Google Play Stordan İndir (Ücretsiz)

Onavo Count

Aylık veri sınırını belirlemeye ve veri kullanımını takip etmeye olanak sağlayan Onavo Count, uygulamayı başlatmadan veri kullanımının kontrol edilebileceği bir widget imkanı da veriyor. Ayrıca uygulama, internet kotasının büyük bir bölümünü tüketen uygulamaları da bildiriyor.

MobiStats

iOS için mobil veri kullanımı kontrol imkanı sunan uygulama, gayet basit bir kullanıma sahip olup herhangi bir widget özelliği de barındırmıyor. İnternet kotası gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.