İnternetsiz WhatsApp Kullanma Mümkün Mü?

/ 23 Kasım 2017 / 1.026 / yorumsuz
İnternetsiz WhatsApp Kullanma Mümkün Mü?

İnternetsiz WhatsApp Kullanma Mümkün Mü?

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bilindiği üzere internet üzerinden hizmet veriyor. WiFi ve hücresel veri ulaşımının mümkün olmadığı durumlarda WhatsApp kullanımına devam etmek isteyen kişiler ise “internetsiz WhatsApp kullanma mümkün mü?” sorusunun yanıtını aramaktadır. Peki internetsiz WhatsApp nasıl kullanılır?

Android Cihazlarda İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Kullandığınız cihazda Android işletim sistemi kullanıyorsanız ayarlar bölümüne giriş yapın ve bağlantılar, mobil ağlar kategorilerini seçin. Eğer bu şekilde belirtilen alana ulaşamadıysanız diğer ağlar seçeneğine tıklayarak mobil ağlar kategorisini bulun. Açılan yeni pencerede erişim noktası adları kısmına giriş yaptıktan sonra yenilenen ekranın üst sağ kısmında bulunan ekle seçeneğini tercih edin. Açılan yeni ekranda sizden istenen bilgileri İsim: WhatsApp, APN: İnternet, Proxy: 127.0.0.01, Bağlantı Noktası: 8080 şeklinde doldurduktan sonra profili kaydettikten sonra Erişim Noktası Adları bölümünde WhatsApp’ı işaretleyin.

İOS Cihazlarda İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Ne yazık ki İOS işletim sistemini kullanan cihazlarda Port ve Proxy ayarlarını değiştirmeye izin verilmediği için bu özellik kullanılamamaktadır. Yani iPhone ve iPad cihaz kullanan kişiler internetsiz WhatsApp kullanma imkânından yararlanamamaktadır. Bunlara ek olarak isteyen kişiler Whats App Bluetooth Messenger uygulamasını indirerek de kısa mesafeli radyo frekansı üzerinden internet bağlantınız olmasa dahi anlık mesajlaşma uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bu yöntem güvenilir olarak kabul edilmiyor. Bunların yerine içerisinde ücretsiz WhatsApp kullanım hakkı tanınan operatör paketlerinden yararlanabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.